Genel

İŞKUR’DA HEDEF; DOĞRU İŞE DOĞRU ELEMAN İSTİHDAMI

Osmaniye İŞKUR İl Müdürlüğü ile Enerji Telekomünikasyon Hizmetleri A.Ş arasında imzalanan protokol kapsamında Çağrı Merkezi Elemanı mesleğinde kurs başlatıldı. Başlatılan Mesleki Eğitim Kursu; 5 grup halinde ve her grup 25 kişilik olmak üzere toplam 125 kişilik olacak ve 4 ay sürecek.

Kurs başlatma programında konuşma yapan İl Müdür Yardımcısı Hacı AKKOYUNLU, İŞKUR’un açtığı kurslara katılan kişiler hem gelir elde ederken hem de meslek sahibi olduklarını söyledi. İşgücü piyasasının ihtiyaç duyduğu nitelikli personellerin yetiştirilmesinde İŞKUR’un düzenlemiş olduğu programların büyük önem taşıdığını belirterek doğru işe doğru kişinin yerleştirilmesi ve istihdamda sürekliliğin sağlanması temel amaçları olduğunu ve çalışmalarını bu doğrultuda sürdürdüklerini ifade etti. Ayrıca Aktif İşgücü Hizmetleri kapsamında sundukları tüm İŞKUR faaliyetlerinin istihdam kalitesine yaptığı etkinin yadsınamaz olduğunu belirten Hacı AKKOYUNLU İŞKUR olarak işgücünün ve işverenin ihtiyaç duyduğu tüm alanda kilit rol üstlenmeye devam edecekleri belirtti ve kursa katılmaya hak kazanan kişilere başarı dileyerek konuşmasını noktaladı.

Hasan KILIÇ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.