Genel

İŞKUR’dan Tosyalı Holding bünyesinde faaliyet yürüten işletmelere ziyaret

Global çelik üretim sektörünün öncü isimlerinden olan ve Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi’nde Tosyalı Holding bünyesinde faaliyet yürüten işletmelere, İŞKUR Osmaniye İl Müdürlüğü yetkilileri tarafından iş yeri ziyareti gerçekleştirildi.

Ziyarete İl Müdür Yardımcısı Hacı AKKOYUNLU, Şube Müdürü Deniz AYDIN ile İş ve Meslek Danışmanı İbrahim ÖKSÜZ katıldı. Yapılan ziyarette, istihdam teşvikleri ve programları başta olmak Aktif İşgücü Hizmetleri kapsamında işverenlere sunulan İŞKUR hizmetleri hakkında bilgilendirme yapıldı. İl Müdür Yardımcısı Hacı AKKOYUNLU ziyarette yaptığı açıklamada bundan önce olduğu gibi bundan sonra da işverenlerimizin yanında olmayı sürdüreceklerini belirterek, Kovid-19 salgını nedeniyle  tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de zorlu bir süreçten geçen işgücü piyasasının normal seyrine dönmesi ve daha güçlü bir yapıya kavuşması için tüm imkanlarıyla işverenlerin yanında olacaklarını belirtti.

Şube Müdürü Deniz AYDIN da istihdamın korunmasına ve arttırılmasına yönelik olarak faaliyete geçirilen İşbaşı Eğitim Programları (İEP) ve Mesleki Eğitim Kurslarımız (MEK) hakkında firma yetkililerini bilgilendirdi. Firma yetkilileriyle yapılan görüşmede işbirliğini geliştirmeye yönelik çalışmalar yapılması kararlaştırıldı.

Rufi TOPAL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.