Genel

İSMAİL KAYA: “TÜRKÇEMİZİ YAŞATMAK, HER TÜRK’ÜN EN ÖNEMLİ GÖREVİDİR”

AK Parti Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya, Türkçemiz; çok geniş bir coğrafyaya yayılmış ve ortak bir maziye sahip olduğumuz  diğer milletler ile güçlü bağlar kurmamıza sebeptir. Bize dünya üzerinde büyük bir aile olduğumuzu hatırlatır. Türkçemizi yaşatmak, korumak ve geliştirmek için tüm vatandaşlarımızın özen ve hassasiyet göstermesi gerekmektedir” dedi.

Milletvekili Kaya, Türk Dil Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda şunları söyledi:

“Türkçemiz; ilgili kurumlar çerçevesinde, gelişen teknoloji, yaşam koşulları sebebiyle dönüşümlerden kaynaklanan olumsuzluklar ve yabancılaşma ile mücadele etmektedir. Özümüze uygun düşünme, hareket etme, gelişen teknolojiyi takip etme, bilimsel çalışmaları artırma, kültür, sanat ve edebiyat alanlarımızda  seçkin eserler üretme, sanatçılarımızı yetiştirme anlamındaki çalışmaların  önem taşıdığına inanmaktayım. Türkçemiz; Tüm dünyada en kadim, saygı duyulan, en yaygın konuşulan ve en zengin dillerinden biri tanesidir. Bizi biz yapan, manevi değerlerimizin başında dilimize vermiş olduğumuz önem  gelmektedir. Bir ulusun geleceğini, hayata bakış açısını, manevi değer ve zenginliklerini, o ulusun dillerinin mahiyeti belirler. Bilgilerin ve maneviyatın nesilden nesile aktarılmasını yine diller sağlar. Bu sebep ile bir millet diline sahip çıktığı, koruduğu, önem verdiği takdirlerde, kökleri sağlam bir şekilde toprağa tutunur.

Türkçemiz; çok geniş bir coğrafyaya yayılmış ve ortak bir maziye sahip olduğumuz  diğer milletler ile güçlü bağlar kurmamıza sebeptir. Bize dünya üzerinde büyük bir aile olduğumuzu hatırlatır. Türkçemizi yaşatmak, korumak ve geliştirmek için tüm vatandaşlarımızın özen ve hassasiyet göstermesi gerekmektedir.

Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza ve gençlerimize, özümüzü, manevi değerlerimizi, Türkçemizin güzelliklerini ve zenginliklerini öğretmeli, günlük yaşantımızda konuşmalarımıza dikkat etmeliyiz. Bu hususta eğitim kurumlarımız başta olmak üzere tüm kurumlarımıza ve milletimize  büyük sorumluluk düşmektedir.

Kaya, mesajını “Bu vesileyle, 26 Eylül tarihinde kutlanan Türk Dil Bayramı’nın, çocuklarımız ve gençlerimiz başta olmak üzere tüm milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum.”diyerek tamamladı.

Hasan KILIÇ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.