Genel

İŞSİZLER İŞİ, İŞ BAŞINDA ÖĞRENECEKLER

İstihdam odaklı çalışma yapmaya devam Osmaniye İŞKUR’un Aktif İşgücü Programlarından İşbaşı Eğitim Programına (İEP) ilgi artıyor.

 İŞKUR Osmaniye İşbaşı Eğitim Programları açarak işsiz kişileri işgücü piyasasına hazır hale getirmeye devam etmektedir. Bu kapsamda Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Biteks Tekstil arasında imzalanan protokol kapsamında İplik Eğirme Operatörü mesleğinde işe başlayacak 35 Kişi için iş görüşmesi yapıldı. İşe alınacak kişilerde aranan temel kriter ise İŞKUR’a kayıtlı olması, son 1 ay sigortasız ve İŞKUR programlarına katılmama yönünde yasaklılığının bulunmaması gerekmektedir.

 Yapılan iş görüşmesinin sonucu olumlu olan kişiler 6 ay boyunca firmada İŞKUR kursiyeri olarak işi iş başında öğrenecekler. Mesleki deneyim ve iş tecrübesi kazanacak olan kişiler kurs sonunda başarılı olmaları halinde firma bünyesinde istihdamda kalmaya devam edecekler. Nitelikli işgücü bulmakta zorlanan işverenlerde bu programlar sayesinde herhangi bir maliyet gideri olmadan işe alacakları kişileri eğitme ve işi iş başında öğretme imkanına kavuşmuş olmaktadırlar.

Rufi TOPAL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.