Genel

 JANDARMA’NIN  MOTOSİKLET DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR

Osmaniye İl Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarması tarafından trafik kazalarını en aza indirmek maksadıyla 01 Ocak 2024 – 26 Nisan 2024 tarihleri arasında “Motosiklet Denetimleri” icra gerçekleştirildi. Denetim ve kontroller sonucunda motosiklet sürücülerine, kask kullanımının önemi, hız ve güvenli sürüş konuları açıklanmış ve araç kullanırken yaptıkları hataların hayati tehlike doğurabilecek kazalara sebep olabileceği konusunda bilgilendirme yapılmış, kontrol edilen (7.042) motosikletten eksiklikleri tespit edilen (747)’sine idari yaptırım uygulanmış olup, (91) motosiklet trafikten men edildi. Osmaniye İl Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarması Timlerince sorumluluk alanımızda bulunan İl Yolları ve mahalle yollarında motosiklet sürücülerinin trafik kural, yasaklama ve kısıtlamalarına uygun şekilde araç kullanmaya yöneltmek, trafik kazalarını en aza indirmek maksadıyla 01 Ocak 2024 – 26 Nisan 2024 tarihleri arasında “Motosiklet Denetimleri” icra edildi.

91 MOTOSİKLET TRAFİKTEN MEN EDİLDİ

Denetim ve kontroller sonucunda motosiklet sürücülerine, kask kullanımının önemi, hız ve güvenli sürüş konuları açıklanmış ve araç kullanırken yaptıkları hataların hayati tehlike doğurabilecek kazalara sebep olabileceği konusunda bilgilendirme yapılmış, kontrol edilen (7.042) motosikletten eksiklikleri tespit edilen (747)’sine idari yaptırım uygulanmış olup, (91) motosiklet trafikten men edildi.

         Osmaniye İl Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarması Timlerince vatandaşların seyahatlerini emniyetli ve güvenli bir şekilde yapabilmesi maksadıyla sorumluluk sahasında denetimlere etkin, sürekli ve yoğun bir şekilde devam edileceği bildirildi.

Haber merkezi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.