Genel

KADIN KIZILAY, ERGENEKON (Zorkun Milli parkını ) Temizledi

Dünya  Temizlik Gününde Let’s do  it ( Hadi yapalım) ve Kadın Kızılay, Ergenekon (Zorkun Milli parkını ) Temizledi

Let’s Do it Osmaniye İl Temsilcisi Umut Eren UZUN:  ” Ülkemiz ve üzerinde yaşam sürdüğümüz küresel çevre adına bu yıl şehrimizde gerçekleştireceğimiz Dünya Temizlik Günü için Osmaniye deLet’s Do It hareketini yapılandırmaya başladık. İklim değişikliği ile birlikte atık yönetimi ve çevre bilincinin gitgide önem kazandığı şu dönemde bilinçsiz tüketiminin olumsuz getirisi olan çöp körlüğüne dikkat çekmek istiyoruz. Let’s Do It! Osmaniye İl Temsilciliği olarak bu yıl Dünya Temizlik Gününde atık farkındalığı yaratmak için var gücümüzle çalışmaktayız.”

Her yıl Eylül ayında 180 ülkede eş zamanlı düzenlenen Dünya Temizlik Günü çalışmaları ve atık bilinci oluşturmaya yönelik faaliyetler yapan Let’s Do it Osmaniye İl Temsilcisi Umut Eren UZUN açıklamalarda bulundu.

Çöp Körlüğüne Dikkat Çekmek İstiyoruz

İl Temsilcisi Umut Eren UZUN,  şunları ifade etti;

” Ülkemiz ve üzerinde yaşam sürdüğümüz küresel çevre adına bu yıl şehrimizde gerçekleştireceğimiz Dünya Temizlik Günü için Osmaniye deLet’s Do It hareketini yapılandırmaya başladık. İklim değişikliği ile birlikte atık yönetimi ve çevre bilincinin gitgide önem kazandığı şu dönemde bilinçsiz tüketiminin olumsuz getirisi olan çöp körlüğüne dikkat çekmek istiyoruz. Let’s Do It! Osmaniye İl Temsilciliği olarak bu yıl Dünya Temizlik Gününde atık farkındalığı yaratmak için var gücümüzle çalışmaktayız.”

Dünya temizlik günü etkinliğine  Kadın Kızılay Osmaniye ve Gençlik merkezi gönüllüleri  destek verdiler.Ergenekon (Zorkun Milli Parkı)  olarak bilinen piknik alanı 18.09.2021 cumartesi günü  katılımcıların büyük gayretleriyle temizlendi.

Haber Merkezi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.