Genel

KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE İL KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, 2022 ile 2023’ü karşılaştırdığımızda doğru yolda olduğumuzu, şiddetin daha azaldığını, önleyici kararların azaldığını, başvurunun daha azaldığını görüyoruz. Çalışmalarımızı daha da yoğunlaştırarak devam edeceğiz. Jandarma kadın personelimiz ve emniyet kadın personelimiz, şiddete uğrayan kişilerin, şiddete uğrayan kadınların daha bir güven duymasını sağlayabilir “dedi.

2024 Yılı I. Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme Komisyon Toplantısı Yapıldı

2024 yılı I. Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme Komisyon Toplantısı Vali Dr. Erdinç Yılmaz başkanlığında Valilik Ahmet Cevdet Paşa Toplantı Salonunda yapıldı. Toplantıya, Osmaniye Baro Başkanı Mehmet Karakoç, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Halit Gülten, İl Emniyet Müdürü Mehmet Sarıbuva, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Coşkun Özalp, ilgili kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri katıldı.

          Toplantıda, Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdür Vekili İmran Topal Meşe, Şiddet Önleme ve İzleme Merkezinin gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında sunum yaptı.  Sunumda, 2024 Yılı Osmaniye Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Eylem Planı faaliyetleri, Erken Yaşta ve Zorla Evliliklerle Mücadele 2024-2026 yıllarını kapsayan Osmaniye İl Eylem Planı faaliyetleri ve 2023 yılı Aile İçi Şiddet Risk Haritasının değerlendirmesi yapılarak, “Geleceğim Ellerimde” projesi hakkında sunum yapıldı.  

Toplantının sonunda konuşan Vali Dr. Erdinç Yılmaz, toplantının hayırlı olmasını dileyerek, “Kadına yönelik şiddetin önlenmesi için yapılan çalışmalar konusunda yapılan sunuma baktığımızda, başarıya gittiğimiz bir gerçek. Bu anlamda, başta Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz olmak üzere, emeği olanları kutluyorum. 2022 ile 2023’ü karşılaştırdığımızda doğru yolda olduğumuzu, şiddetin daha azaldığını, önleyici kararların azaldığını, başvurunun daha azaldığını görüyoruz.

Çalışmalarımızı daha da yoğunlaştırarak devam edeceğiz. Jandarma kadın personelimiz ve emniyet kadın personelimiz, şiddete uğrayan kişilerin, şiddete uğrayan kadınların daha bir güven duymasını sağlayabilir, onların bulunduğu konum daha bir güven ilişkisi kurabilir ve bu sorunun çözümünde de sonuç almakta da daha etkili olabiliriz.

Osmaniye olarak gidişatımız iyi, daha iyi olmak için de mücadelemize devam edeceğiz. Bu mücadeleyi veren her arkadaşıma teşekkür ediyorum.”dedi. Vali Dr. Erdinç Yılmaz toplantıya katılan herkese teşekkür ederek sözlerine son verdi.

Valilik basın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.