Genel

KADIOĞLU: “ÇOCUKLARIMIZA LÜKS TATİL YERİNE VATANI SEVMEYİ, RAHMET OKUMAYI ÖĞRETELİM”

Mardin, Midyat yol güzergahını takiben Ahlat, Van ve Çıldır göllerinde kamp yaparak, 2650 rakımlı tepede Sarıkamış şehitlerine en küçüğü 16 yaşındaki Osmaniyeli, en yaşlısı 56 yaşında Urfalı şehidimize rahmet okuyup, Ecdat emaneti güzel Vatanımızı kültürümüzü, şanlı tarihimizi manevi bir duygu ile görmek nasip oldu.

MHP Osmaniye Belediye Önceki Dönem Belediye Meclis üyesi Mehmet Kamil KADIOĞLU; “Bizden sonraki kuşağa otel kumsal güzelliği ve lüxs tatil adaları yerine Ecdad emaneti güzel Vatanımızı sevmeyi, Kahraman Ecdadımıza rahmet okumayı öğretelim” tavsiyesinde bulundu.

MHP Osmaniye Belediye Önceki Dönem Belediye Meclis üyesi Mehmet Kamil KADIOĞLU; Kurban Bayramında herkes deniz sahillerine, 5 yıldızlı otellere ve yaylalara gitmeyi tercih ederken, ailesi ile sıra dışı bir tatil programı gerçekleştirdi.

Kadıoğlu, vatan aşkı ve ahde vefa adına yaptığı tatille ilgili olarak duygularını şöyle dile getirdi:

“- Ecdad yadigarı memleketi teneffüs edip, şanlı tarihimizi yad etmek;

Üç beş gün imkan ve fırsat olduğunda çok yıldızlı otel veya şezlongu ve şemsiyesi bilmem ne kadar olan, pahalılığın, israfın çok olduğu,  Ahlak ve kültür Asimilesinin ayyuka çıktığı bol turistli plajlara gidip günler geçirmek memleketin varlığını hissetmek olmasa gerek.

Evet fırsat müsait oldu.

Mardin, Midyat yol güzergahını takiben Ahlat, Van ve Çıldır göllerinde kamp yaparak, 2650 rakımlı tepede Sarıkamış şehitlerine en küçüğü 16 yaşındaki Osmaniyeli, en yaşlısı 56 yaşında Urfalı şehidimize rahmet okuyup Ecdat emaneti güzel Vatanımızı kültürümüzü, şanlı tarihimizi manevi bir duygu ile görmek nasip oldu.

Muradiye’nin şirin bir köyünde al bayrakla süslenmiş güzel bir camisinde Cuma namazını eda ettik, imam efendi Kürtçe vaaz ve Türkçe hutbe okudu kardeşliği, birliği, beraberliği anlattı, Bitlis, Van, Erciş ve Çıldır gölündeki yaşayan bölge insanlarıyla sohbet edip misafirperver dostluklar kurduk.

Devletimizin şefkat eli ile bölgeye sahip çıktığını, Kahraman askerlerimizin fevkalade görev aşkı ile asayişi sağlayıp bölge halkının huzur bulduğunu, Al bayrakla süslü evler köyler şehir meydanları gördük.

Anladık ki;  Din, dil mezhep farklılıkları olsa da Türk devletini ve aynı bayrak altında yaşayan asil Milleti hiç bir fitne tohumları ve ihanet oyunları bir birinden ayıramıyacak.

Bizden sonraki kuşağa otel kumsal güzelliği ve lüxs tatil adaları yerine Ecdad emaneti güzel Vatanımızı sevmeyi Kahraman Ecdadımıza rahmet okumayı öğretelim.

Doğusu batısı kuzeyi güneyi aynı bayrak altında tek bir vücut etle tırnak gibidir.

“Sahipsiz Vatanın batması haktır, Sen sahip çıkarsan bu Vatan batmayacaktır”

( M. Akif Ersoy )

Biz de basın olarak buram buram tarih kokan fotoğrafları ve güzel yorumundan dolayı Mehmet Kamil KADIOĞLU Başkanımızı teşekkür ederek kutluyoruz.

Hasan KILIÇ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.