Genel

KADİRLİ HUZUREVİ YAŞLI BAKIM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ’NE KAVUŞACAK

Eski Bakan  Osmaniye  Milletvekili Derya Yanık: “Huzurevimiz 96 büyüğümüze hizmet verecek. Odaların 48’i tek kişilik 24’ü çift kişilik.  Çift kişilikler daha çok aileler için. Huzurevinin üzerine kurulduğu alanın genişliği 32 dönüm. Toplamda yaklaşık 9700 yani 10 Bin metrekare kapalı alan. Gayet büyük, güzel ve bütün hizmet amaçlarını karşılayacak bir alan kurmuş olacağız” dedi.

     Kadirli Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nin temeli düzenlenen törenle atıldı.

Temel atma törenine Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Aile ve Sosyal Hizmetler Eski Bakanı ve Osmaniye Milletvekili Derya Yanık, Kadirli Kaymakamı Yakup Güney, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Ali Gizlice, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hamit Coşkun, kamu kurum ve kuruluşları il ve ilçe müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlarımız katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan törende Kadirli Engelsiz Yaşam, Bakım ve Rehabilitasyon, Aile Danışma Merkezi sakinleri halk oyunları gösterilerini sergilediler.

Törende konuşan Vali Dr. Erdinç Yılmaz, “Bu Huzurevinin yapılmasını sağlayan o dönemin Bakanı olan hemşehrimiz Sayın Derya Yanık Hanımefendi de bugün aramızda. Kendisine, kazandırdığı bu önemli yatırımdan dolayı bütün hemşehrilerim adına şükranlarımı sunuyorum. Osmaniye Özden Huzurevi Türkiye’nin en huzurlu, büyüklerimizin en mutlu olduğu huzurevlerinden birisi. Allah’ın izniyle bu huzurevimizi de sosyal donatılarıyla ihtiyaçlara cevap verecek, Türkiye’nin en güzel Huzurevine kavuşacağımıza inanıyorum. 96 büyüğümüz burada kalabilecek, huzur içinde yaşayabilecek. Büyüklerimizin huzur bulacağı bu yuvanın yapılmasını sağlayan Sayın Bakanımıza teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun inşallah. ”dedi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Eski Bakanı ve Osmaniye Milletvekili Derya Yanık yaptığı konuşmada, “Artan nüfus, eğitim, iş vesaire gibi çeşitli sebeplerle, çekirdek ailenin dağılması sebebiyle bakım merkezlerine giderek ihtiyaç daha artmaya başladı. Eskiden çoluğu çocuğu olmayan yahut bakmayan, çeşitli sebeplerle huzurevi ihtiyacı olurken bugün artık sosyal bir ihtiyaç olarak huzurevine ihtiyacımız var. Dolayısıyla artık bakımla, bakım merkezleriyle alakalı hem yaklaşım hem ihtiyaç biçimi de değişmeye başladı. Bölgesel hizmet verecek olması bakımından burada çok önemli bir merkezin temelini atmış olacağız. Huzurevimiz 96 büyüğümüze hizmet verecek. Odaların 48’i tek kişilik 24’ü çift kişilik.  Çift kişilikler daha çok aileler için. Huzurevinin üzerine kurulduğu alanın genişliği 32 dönüm. Toplamda yaklaşık 9700 yani 10 Bin metrekare kapalı alan. Gayet büyük, güzel ve bütün hizmet amaçlarını karşılayacak bir alan kurmuş olacağız. Sosyal ve sportif alanlar özellikle çok rağbet gören bocce alanları, diğer spor alanları, büyüklerimizin oturup bir arada sohbet edebileceği sosyal alanlarla beraber inşallah çok güzel, çok amaca hizmet eden bir merkezi sadece Kadirli’mize değil bölgemize kazandırmış olacağız.”dedi.

Osmaniye Milletvekili Derya Yanık konuşmasının devamında 2002 yılından bu yana çok önemli hizmetlerin hayata geçirildiğini ifade ederek, “85 milyon vatandaşımızın ihtiyacı noktasında, genci, çocuğu, yaşlısı, engellisi, diğer ihtiyaçlar, her ne varsa bunların karşılanması noktasında hiçbir kısıtlanmaya tabi tutmadık, hiçbir çalışmadan geri kalmadık, hiçbir maliyeti de insandan daha önemli görmedik. Bizim için en önemli şey insandır. Nitekim Sayın Cumhurbaşkanımızın sıklıkla vurguladığı “İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın.” Milletimize hizmet etmeye, Osmaniye’mize hizmet etmeye, Kadirli’mize, hemşehrilerimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Bugün bu buluşmada bizi yalnız bırakmadığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Temelimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum.”dedi. 

Açılış konuşmalarının ardından dua okundu ve Kadirli Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nin temeli, Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Aile ve Sosyal Hizmetler Eski Bakanı ve Osmaniye Milletvekili Derya Yanık ile protokol mensupları tarafından atıldı.

Valilik basın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.