Genel

Kadirli polisi suçlulara göz açtırmıyor!

Kadirli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından 13.09.2021 – 04.10.2021 tarihleri arasında yapılan çalışmalarda 62 şahıs yakalanırken, şahıslardan 19’u tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre; Kadirli İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından yapılan kontrollerde; Uyuşturucu ile mücadele kapsamında yapılan çalışmalar neticesinde 57,8 gr. sentetik kannobonid, 103,12 gr. metamfetamin, 57,8 gr. kubar esrar ve 18 adet uyuşturucu hap elde edildi.

Çalışmalar kapsamında 29 şahıs yakalandı. Uyuşturucu Madde Ticari suçundan Adli makamlara sevk edilen 3 şahıstan 1’i tutuklanarak cezaevine teslim edilirken, 2 şahıs ifadeleri alındıktan sonra serbest kaldı. 26 şahıs ise Uyuşturucu Madde kullanmak suçundan ifadeleri alındıktan sonra serbest kaldı.

Ayrıca Kasten Yaralama, Tehdit, Oto Hırsızlığı ve Aile İçi Şiddet suçundan yakalananve mevcutlu olarak adli makamlara çıkarılan 13 şüpheli şahıstan; 5 şahıs tutuklanarak ceza evine teslim edildi, 3 şahıs adli kontrol şartıyla, 5 şahıs ise ifadeleri alındıktan serbest kaldı.

Olaylarda ve yapılan uygulamalarda ele geçirilen; 11 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet kurusıkı tabanca, 6 adet ruhsatsız av tüfeğine el konulurken, adli ve idari işlem yapıldı.

Diğer yandan yapılan çalışmalarda, hakkında çeşitli suçlardan yakalama emri bulunan 20 şahıs yakalanmış, Adli Mercilerce ifadeleri alındıktan sonra 7 şahıs serbest kalmış ve 13 şahıs tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir. Bu arada 25 şahsa da toplam 23.828 TL idari para cezası uygulandığı bildirildi.

Menderes ÖZAT

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.