Genel

KALDIRIMDAN GİDEN MOTORSİKLETLER KAZALARA DAVETİYE ÇIKARIYOR

Osmaniye’de kaldırımlardan giden motorsikletler, yaya güvenliğini tehlikeye sokuyor.”Mutlu şehir Osmaniye” düşüncesine gölge düşüren bu sürücüler hakkında gereğinin yapılması isteniyor.

Zaman zaman kazalara yol açan motorsiklet sürücülerinin yol yerine yayaların bile zorlukla geçtiği kaldırımları  tercih etmeleri, trafik kazalarına davetiye çıkarıyorlar. Oysa kaldırımlar, yayalara ait.

Bunun bilincinde olmayan bazı motorsiklet  sürücüleri, hızlı bir şekilde kaldırımda giderek yaya güvenliğini tehlikeye atıyorlar. Her an muhtemel bir kazaya uğrama korkusu yaşayan vatandaşlar da “Kaldırımda yürümek yayaların hakkı. Bundan habersiz  motorsiklet sürücüleri kaldırımlarda kazalara davetiye çıkarıyorlar. Bu nedenle kaldırımdan giden motorsiklet sürücülerinin trafik eğitiminden geçmeleri, yine de uymazlarsa ceza verilmesini gerekirse araçlarına el konulmasını istiyoruz” şeklinde konuşuyorlar.

Biz de basın olarak durumu başta Sayın Valimiz Dr. Erdinç Yılmaz olmak üzere yetkili mercilerin bilgisine gereğini yapmaları dileğiyle sunuyoruz.

Hasan KILIÇ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.