Genel

Karatepe Arslantaş Milli Parkı Doğa Yürüyüşü düzenlenecek!

Osmaniye Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü (ODAK) tarafından Karatepe Arslantaş Milli Parkı Doğa Yürüyüşü düzenleneceği bildirildi. Faaliyet teması ise “Elin ile Yaktığın Ateşi, Gözyaşın ile Söndüremezsin” olarak belirlendi.

ODAK’ın sosyal medya sitesinde yapılan duyuruda, kayıt yaptıran herkesin etkinliğe katılabileceği bildirildi.

Yapılan duyuru şöyle: Arslantaş Milli Parkı Doğa Yürüyüşü etkinliği 10 Ekim Pazar günü düzenlenecektir. Hareket saati 09.00 olup, ODAK binası önünden hareket edilecektir (Kulüp adresimize erişim için; https://maps.app.goo.gl/L9hToAzhJdJ6b8UY9 linke tıklayınız). Son kayıt 9 Ekim 2021 Cumartesi olup, lütfen kaydınızı erken yaptırınız (Facebook grubumuza https://www.facebook.com/groups/oddak/ linki tıklayarak ulaşabilirsiniz).

Bu haftaki faaliyet temamız: “Elin ile Yaktığın Ateşi, Gözyaşın ile Söndüremezsin” (Rota ilk kez yürünecek. Ayrıca yanan ormanlarımız görülecek ve o bölgedeki hayvanlara Osmaniye Orman ve Su İşleri Şubesince ayarlanan gıdalar bırakılacak). 7 saatlik etkinlik, 10 km faaliyet içerir.

Pazar günü kahvaltı için zaman ayrılacaktır. Öğlen yemeği Doğa içerisinde herkesin kendi getirdiği kumanya ile yapılacaktır. Faaliyet boyunca maske kullanımı zorunludur. Doğada olduğumuzdan Maske sadece yürüyüş esnasında 2 metre sosyal mesafe kuralına uygun yürüneceği için çıkarılabilir. Maskeyi herkes kendisi getirecektir. HES kodu ve 2. Aşı Kartını göstermek gereklidir. Sağlık problemi olan katılamaz!

Doğa yürüyüşlerinde ihtiyaç duyabileceğiniz malzemeler (rahat ve sorunsuz bir faaliyet geçirmek istiyorsanız hararetle tavsiye edilir): mat kafa lambası veya el feneri, bileklikli ayakkabı, sandalet, mutlaka yedek ayakkabı, kıyafet ve çorap, mont, yağmurluk, şapka, güneş kremi, şort, havlu, eldiven, bere, termos. Ayrıca doğa yürüyüşlerine uygun bel destekli çanta ve baton kullanmanız tavsiye edilir. Hava şartları faaliyetimizi etkilemez bilakis doğa için gittiğimizden her türlü doğa olayı yaşadığımız anıları canlı kılar!

ODAK; Osmaniye’nin ilk ve tek Dağcılık Eğitimi veren İhtisas Spor Kulübüdür. Kulübümüz, ilimiz ve ülkemizin doğal güzelliklerini tanıtmayı amaç edinmiştir. Kulübümüz üyelerimize çevre bilinciyle birlikte doğal hayatı korumayı ve sportif bir yaşam alışkanlığı kazandırmayı hedef edinmiştir. Bu yüzden faaliyetlerimizde sigara ve alkol ürünü kullanımı yasaktır. Nikotin bağımlısı olanlar faaliyetimizde ihtiyacını sadece molalarda giderebilirler (izmaritleri doğaya atmamak kaydıyla!). En önemli kuralımız: Grup birliğine uymak, Doğaya sadece ayak izimizi bırakmak ve çektiğimiz fotoğraf ve videolarla dönmektir.

Ali Celal KAYMAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.