Genel

‘’Kazan’dan Ulan Batur’a Sibirya’da Sosyal Yaşam’’

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesinde düzenlenen ‘’Kazan’dan Ulan Batur’a Sibirya’da Sosyal Yaşam’’ başlıklı konferansta, şehirlerin toplumsal ve kültürel yapıları ele alındı.


Üniversite  bünyesinde faaliyetlerini koordineli bir şekilde sürdüren Yaşama Değer Katanlar Kulübü ve Düşünce ve Münazara Kulübü tarafından düzenlenen ‘’Kazan’dan Ulan Batur’a Sibirya’da Sosyal Yaşam’’ başlıklı konferans, üniversitemizde gerçekleştirildi. OKÜ Rektörlük Büyük Salonda gerçekleştirilen etkinliğe üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Coşkun Özalp, dekanlar, müdürler ile çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

Türk İslam mimarisine sahip, Türk kültürünün beşiği, çeşitli dinleri içerisinde barındıran Kazan şehri ve Türk tarihi ve edebiyatı açısından oldukça önemli olan Ulan Batur şehrinin sosyo-kültürel yapısının konuşulduğu konferansa katkı sunan ve dünya üzerinde pek çok ülkeye seyahat ederek buralarda yaşayan toplumların dini yaşayış ve toplumsal yapılarıyla ilgili araştırma ve incelemelerde bulunan üniversitemiz İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Hüsnü Ezber Bodur, Şehirlerin Sosyal yapılarından, dini inanç ve ritüellerinden bahsetti. Kazan ve Ulan Batur gibi ülkelerdeki dini inanç ve ritüelleri, toplumsal yansımaları açısından ele aldı. Prof. Dr. Hüsnü Ezber Bodur, seyahat ettiği yerlerin fotoğraflarına da sunumunda yer verdi.

Rektör Prof. Dr. Turgay Uzun, konferansa katkılarından dolayı Prof. Dr. Hüsnü Ezber Bodur’a teşekkür belgesi takdim etti. Etkinlik, günün anısına çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

OKÜ basın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.