Genel

“KİTAPLARIN KARDEŞLİĞİ” PROJESİ BAŞLIYOR

Milli Eğitim Bakanlığınca hazırlanan Kültür ve Turizm Bakanlığınca desteklenen ve Sayın Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde gerçekleştirilecek olan “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak” projesi kapsamında, İlimizde hayata geçirilecek olan “Kitapların Kardeşliği” projesinin tanıtım toplantısı Vali Dr. Erdinç Yılmaz’ın eşi Dr. Öğr. Üyesi Şenay Yılmaz Hanımefendi’nin katılımıyla gerçekleştirildi. 

Osmaniye TOBB Fen Lisesinde gerçekleştirilen toplantıya Dr. Öğr. Üyesi Şenay Yılmaz Hanımefendi’nin  yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak’ın eşi  Fatma Albak ve İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Hacı Ahmet Kavun,Kadir Çözeli ve Bekir Altuğ Aslan katıldı.

        Toplantının başında konuşan İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hacı Ahmet Kavun, “Bilindiği üzere okullar arası imkân farklılıklarını azaltacak ve eğitimde fırsat eşitliğini artıracak “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak” projesini Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın değerli eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi himayelerine almıştır. Bizler de “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak” Projesi kapsamında ilimizde hayata geçireceğimiz “Kitapların Kardeşliği” projemiz ile hayırseverlerimiz, sivil toplum kuruluşlarımızla, yerel yönetimlerimizle birlikte el ele vererek 448 okulumuzda 139.082 öğrencimize okuma kültürünü kazandırmak,  her birini sorgulayan, araştıran, bilgi üreten, analitik düşünen bireyler olarak yetiştirmek gayretinde olacağız.”dedi.

        Programda konuşan Dr. Öğr. Üyesi Şenay Yılmaz Hanımefendi ise yaptığı konuşmada, “Milli Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı ortaklığıyla yapılan  ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde gerçekleştirilen  “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak” projesi kapsamında ilimizde hayata geçirilen “Kitapların Kardeşliği” projesinin başlatılmasında görev aldığımız için mutluluk duyuyoruz. Bildiğiniz gibi, eğitimin kalbi kitaplardır.

Bizler de bugüne öğretmenlerimiz ve kitaplar sayesinde geldik. Bu nedenle bu projenin, öğrencilerimize kültür anlamında, eğitim anlamında çok şey katacağını düşünüyorum. Hayırseverler, sivil toplum kuruluşları ve yerel kurumlarla birlikte yürütülecek bu projenin ilimize büyük bir katkı sağlayacağına inanıyorum. Bu projeyi ilçelerimizde de yürüteceğiz.

Bu projede görev alan tüm arkadaşlarımıza, öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun.”dedi.   Valilik basın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.