Genel

KOD80 Osmaniye Robot Yarışması Ödül Töreni’ne  OKÜ Rektörü de Katıldı

Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, robotik ve kodlama alanında öğretmenler ve öğrencilerin farkındalıklarının artırılmasına katkı sağlamak, bilgi birikimi ve becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak amacıyla düzenlenen KOD80 Osmaniye Robot Yarışması’nın ödül töreni yapıldı. OKÜ Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, “Göreve geldiği ilk günden bu yana hep ilklere imza atan İl Milli Eğitim Müdürümüzü tebrik ediyorum. Bu organizasyon boyunca çok güzel anlara tanık olduk. Bundan sonra da bu etkinliklerin devam etmesi noktasında, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze destek olacağımızı, üniversite olarak üzerimize düşeni yapacağımızı buradan belirtmek isterim” dedi.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi  Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, robotik ve kodlama alanına yönelik farkındalık kazandırmak amacıyla ilimizde ilk defa düzenlenen KOD80 Osmaniye Robot Yarışması’nın ödül törenine katıldı.

Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, robotik ve kodlama alanında öğretmenler ve öğrencilerin farkındalıklarının artırılmasına katkı sağlamak, bilgi birikimi ve becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak amacıyla düzenlenen KOD80 Osmaniye Robot Yarışması’nın ödül töreni gerçekleştirildi.

Osmaniye Valilik Binası Ahmet Cevdet Paşa Toplantı Salonu’nda düzenlenen etkinliğe, OKÜ  Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, akademisyenler, okul müdürleri ile çok sayıda öğretmen ve öğrenci katıldı.

6-10 Mayıs 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilen ve OKÜ akademisyenlerinin yarışma yürütme kurulunda jüri olarak yer aldığı yarışmalarda; çizgi izleyen robot, labirent ustası robot, mini sumo robotu, zorlu parkur robotu, endüstriyel robot kol, yürüyen robot ve güneş enerjili araç kategorilerinde dereceye girmeye hak kazanan öğrenciler ödüllerine kavuştu.

Ödül töreninde konuşan OKÜ Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, “Göreve geldiği ilk günden bu yana hep ilklere imza atan İl Milli Eğitim Müdürümüzü tebrik ediyorum. Bu organizasyon boyunca çok güzel anlara tanık olduk. Bundan sonra da bu etkinliklerin devam etmesi noktasında, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze destek olacağımızı, üniversite olarak üzerimize düşeni yapacağımızı buradan belirtmek isterim. Dereceye giren öğrencilerimizi tebrik ediyorum.” dedi.

Kod80 Osmaniye Robot Yarışması’na desteklerinden dolayı üniversite Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun’a ve yarışma komisyonunda yer alan üniversitemiz akademisyenlerine İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak tarafından plaket takdim edildi.

 OKÜ  basın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.