Genel

KÖYLÜYE KÖYÜNDE AŞI HİZMETİ

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde  Covid-19 aşısı yapmak için görevliler köy köy dolaşarak aşılama yapıyor.

Kadirli İlçe Sağlık Müdürlüğü Aşı ekipleri dağ taş demeden ulaşım sorunu olan, 2. Ve 3. Doz aşısı gelen vatandaşların ayağına giderek aşılama yapıyor.

Yaygın aşılama, bu hastalığı basit bir soğuk algınlığı seviyesine indirip, eski yaşamımıza kavuşmanın tek yolu diyen İlçe Sağlık Müdürü Dt. Ayşe Bozkurt, aşılama çalışmalarının hızlı bir şekilde devam ettiğini söyleyerek “ Osmaniye olarak yaklaşık 1 aydır en az vaka görülen illerin başında geliyoruz. Bu başarıda aşılama ve alınan sıkı tedbirler ile vatandaşlarımızın kurallara uyması etkili olmuştur. İlçe Sağlık Müdürlüğümüz Aşı ekibimiz daha önce olduğu gibi yine köylerde 2.doz aşısı gelen ya da ulaşım sorunu nedeniyle aşı olamayan vatandaşlarımızın ayağına giderek aşılarını yapıyor. 50 yaş üzeri vatandaşlarımız için 3. doz aşı içinde ekiplerimiz seferber olmuş durumda. Vatandaşlarımızın aşı konusunda tercihi kendilerine bırakıyoruz. Hangi aşıyı olmak istiyorlarsa onu yapıyoruz. Aşı da hiçbir sıkıntımız yok. Fedakarca dağ taş demeden köy köy gezerek aşılama yapan ekiplerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Menderes ÖZAT

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.