Genel

LİSELERDE AŞI STANDI KURULDU

Sağlık Görevlileri tarafından öğrencilere Covid-19 aşısının önemi anlatıldı. Öğrencilere aşı olarak sadece kendilerini değil ailelerini ve çevrelerini de koruyacakları anlatılırken, daha sağlıklı hayat için aşılarını geciktirmeden yaptırmaları önerildi.

Osmaniye İl Sağlık Müdürlüğü koordinesinde, korona virüs ile mücadele kapsamında aşılama çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

Toplum Sağlığı Merkezi Aşı Ekipleri tarafından, Rahime Hatun Kız Meslek Lisesi, Hasan Aybaba, Anadolu İmam Hatip Lisesi, Abdurrahman Keskiner Güzel Sanatlar Lisesi ve Tosçelik Sosyal Bilimler Lisesi’nde aşı standı kuruldu.

Burada Sağlık Görevlileri tarafından öğrencilere Covid-19 aşısının önemi anlatıldı. Öğrencilere aşı olarak sadece kendilerini değil ailelerini ve çevrelerini de koruyacakları anlatılırken, daha sağlıklı hayat için aşılarını geciktirmeden yaptırmaları önerildi. Yapılan bilgilendirmenin ardından aşı hakkı tanımlanan ve ailesinin onay verdiği lise öğrencilerine Covid-19 aşısı uygulandı.

Hasan KILIÇ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.