Genel

MHP Heyeti’nden Osmaniye çıkartması!

MHP MYK Üyesi Uğur Öztürk, 15 Temmuz gecesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Öztürk, 15 Temmuz darbe girişiminin ilk saatlerinde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Seçilmiş hükümetin yanındayız” açıklamasından sonra Genelkurmay’dan Genel Merkezin arandığını belirtti. “Adım Adım 2023 İl İl Anadolu” temalı Milliyetçi Hareket Partisi il toplantılarının Türkiye’nin 81 ilinde başlamış olduğunu belirten Öztürk, “Osmaniye ilimizde de çalışmalarımızı yürütmek üzere buradayız. Cumhur İttifakı pazarlıklar sonucu kurulmuş bir ittifak değildir. Sahada son haçlı seferlerine karşı kurulmuş milletin kurduğu bir ittifaktır”dedi.


Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) “Adım Adım 2023: İl İl Anadolu” temalı programı çerçevesinde MHP heyeti Osmaniye’de partililerle bir araya geldi.

Programda ilk olarak MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Başdanışmanı Ruhi Ersoy söz alarak, “Genel başkanımız ve hemşerimiz sayın Devlet Bahçeli beyefendinin siz saygıdeğer Osmaniyelilere selamlarını ve saygılarını iletmek istiyorum. Bu kutlu program da milletimiz için hayırlara vesile olsun inşallah” dedi.

Partisinin çalışmaları hakkında bilgiler aktaran MHP MYK Üyesi Uğur Öztürk, 15 Temmuz gecesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Öztürk, 15 Temmuz darbe girişiminin ilk saatlerinde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Seçilmiş hükümetin yanındayız” açıklamasından sonra Genelkurmay’dan Genel Merkezin arandığını belirtti. “Adım Adım 2023 İl İl Anadolu” temalı Milliyetçi Hareket Partisi il toplantılarının Türkiye’nin 81 ilinde başlamış olduğunu belirten Öztürk, “Osmaniye ilimizde de çalışmalarımızı yürütmek üzere buradayız. Cumhur İttifakı pazarlıklar sonucu kurulmuş bir ittifak değildir. Sahada son haçlı seferlerine karşı kurulmuş milletin kurduğu bir ittifaktır. Türk-İslam Alemi’ne 15 Temmuz’da vahim bir saldırı gerçekleşti. Bir terör örgütü, devletin kılcal damarlarına kadar sızmış okyanus ötesinden aldığı talimatla, güzel ülkemize karşı son haçlı seferini başlattı. 15 Temmuz’da ilk açıklamayı yapan Genel Başkanımız olayı öğrenir öğrenmez genel merkezimize geldi. Genel merkezin bütün ışıklarını yaktırdı. Hatırlarsınız o altyazıyı darbeyle ilgili siyasilerden gelen ilk açıklamayı, Genel Başkanımız basına duyurdu. Seçilmiş hükümetin yanında olduğumuzu ifade etti. Bakınız o güne kadar mevcut iktidara en sert muhalefet yapan partiydi Milliyetçi Hareket Partisi. Ancak söz konusu vatanın dirliği, vatanın birliği ve bölünmez bütünlüğü olduğunda, Türkiye’nin 57. Alayı olan Milliyetçi Hareket Partisi ve onun başındaki yüksek feraset sahibi bilge liderimiz, mevcudiyetimizin gereği sorumluluk aldı. Adeta Türkiye’de taşın altına elini koyarak olaya müdahale etti. Olayın seyrini değiştirdi ve o meşhur açıklamayı yaptı; ‘Seçilmiş hükümetin yanındayız’. Ardından Genelkurmay’dan genel merkezimiz arandı. ‘Açıklamayı geri çekin, ya da yumuşatın’ şeklinde Genelkurmay’dan genel merkezimize bir arama yapıldı.

Genel Başkanımız Genelkurmay Başkanı Hulusi Paşa ile görüşmek istedi. Hulusi Paşa’nın meşgul olduğunu, görüşemeyeceğini söylediler. Ne olmuştu bu ülkenin Genelkurmay Başkanı? Derdest edilmişti, Akıncı Üssü’ne götürülmüştü. Ülke dardayken hiçbir siyasi ne olduğunun farkında değilken, bilge liderimiz çıktı ve ‘seçilmiş hükümetin arkasındayız’ dedi. Ardından bunun bir kalkışma olduğunu ve bunun bir darbe olduğunun ilk resmi açıklamasını Genel Başkanımız yaptı” şeklinde konuştu.
Programa, Genel Başkan Başdanışmanı Ruhi Ersoy, MHPMYK Üyesi Ali Fuat Kardaş, MHP Gaziantep Milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan, MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı, Belediye Başkanı Kadir Kara, MHP Osmaniye İl Başkanı Yusuf Çomu, MHP Osmaniye Merkez İlçe Başkanı Mehmet Fatih Özdokur, Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti (OGC) Başkanı İsrafil Avcı, MHP ilçe ve belde belediye başkanları ile partililer katıldı.

MHP Heyeti daha sonra Osmaniye’de bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi.

Ali Celal KAYMAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.