Genel

MHP İL TEŞKİLATI’NDAN AFET YERLERİNİ ZİYARET

Devletin tüm imkanları ile orman yangınlarını söndürmek için seferber olduğunu görmekten mutluluk duyduğunu söyleyen MHP Osmaniye İl Başkanı  Yusuf ÇOMU:”  “Allah rızası için partili partisiz vatansever herkesi, imkanları dahilinde birlik olmaya davet ediyorum” dedi.

MHP Osmaniye İl Başkanı Yusuf ÇOMU ve teşkilat Mensupları, yangından dolayı zarar gören afet yerlerini ziyarette bulunarak vatandaşların sorunlarını dinledi.

İl Teşkilatı, İlçe Teşkilatları, İl Genel Meclis Üyeleri ve Muhtarların da eşlik ettiği ziyaretlerde zarar gören vatandaşların sorunlarını dinleyen Başkan ÇOMU vatanı korumak için her daim teyakkuzda beklediklerini belirtti.

Devletin tüm imkanları ile seferber olduğunu görmekten mutluluk duyduğunu söyleyen Başkan ÇOMU ayrıca “Allah rızası için partili partisiz vatansever herkesi imkanları dahilinde birlik olmaya davet ediyorum.” dedi.

Vatandaşların ihtiyaçlarını not alan ve şimdilik içme suyu, yiyecek, buz ve jenaratör temin ettiklerini söyleyen Başkan ÇOMU sözlerine şöyle devam etti:

“Dün öğle saatlerinde başlayan ve hem karadan hem de havadan yürütülen söndürme çalışmalarına rağmen büyüyerek farklı noktalarda ilerleyen yangın maalesef bizler için büyük ölçüde üzüntüye sebep olmuştur. Yanan sadece orman değil, canlarımız da yanmaktadır, en büyük tesellimiz de can kaybının olmamasıdır.

Kıyamet koparken bile elinizde bir fidan varsa onu dikiniz” diyen Peygamber Efendimiz, bir başka hadislerinde de bir Müslümanın diktiği ağaçtan yenen şeylerin her birinin kıyamete kadar sadaka olacağını bize belirtmiştir. Bu hain senaryoyu hazırlayanların hiç şüpheleri olmasın ki yanan her ağaç için binlercesi dikilecektir.

Yangının başladığı ilk andan bu yana gayreti ve mücadelesi ile gece gündüz demeden nöbet tutan, yardıma koşan kıymetli Teşkilat Mensuplarımı, Afad ve İtfaiye Ekiplerimizi, Yiğit Osmaniyemin Yiğit Evlatlarını gönülden kutlarım.” Hasan KILIÇ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.