Genel

Milletvekili Durmuşoğlu, “içimiz yanıyor” diyerek gözyaşlarına hakim olamadı!

AK Parti Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, Osmaniye’de iki ayrı bölgede çıkan yangın yerlerini ziyaret etti. Durmuşoğlu yangın bölgelerini ziyareti esnasında gözyaşlarına hakim olamadı.
Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, Osmaniye’de iki ayrı çıkan yangın bölgelerindeki çalışmaları yakından takip etmek üzere bölgeye geldi. Yangın bölgesinde incelemelerde bulunan Durmuşoğlu, bölge halkı ile de sohbet etti. Yangını söndürme çalışmalarını takip eden Durmuşoğlu’na, bölgede bulunan bir vatandaş, “Yangın arkamızdaki binalara kadar indi. Ne düşünüyorsunuz” diye sorması üzerine Durmuşoğlu, “içimiz yanıyor” diyerek gözyaşlarına hakim olamadı.
Kazmaca köyü mevkii ve Karacalar mevkiinde meydana gelen iki ayrı orman yangınına; 1 uçak, 3 helikopter, 41 arazöz, 18 su tankeri, 20 iş makinesi, 1 JCB, 2 TOMA, 9 tır, 24 arazi aracı ve toplam 312 personel ile müdahale edildi.
Osmaniye AFAD İl Müdürlüğü’nden 1 araç ve 4 personel de bölgede görevlendirildi. AFAD eşgüdümünde Kilis, Gaziantep, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Hatay valiliklerinden de bölgeye destek amaçlı 7 su tankeri, 7 arazöz, 1 ekskavatör ve 3 itfaiye aracı sevk edildi. Bu arada Karacalar mevkiindeki yangın kontrol altına alındı ve soğutma çalışmaları ise devam ediyor. Kazmaca köyündeki yangını söndürme çalışmaları ise halen devam ediyor.

Ali Celal KAYMAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.