Genel

Milletvekili Durmuşoğlu ve AK Parti Yönetimi OGC’yi Ziyaret etti

AK Parti Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, AK Parti Osmaniye İl Başkanı Seydi Gülsoy, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Emine Yüksel Coşkun, AK Parti İl Başkan Yardımcıları Necati Okur ve Hanifi Zaimoğlu, Gençlik Kolları İl Başkanı Ömer Faruk Bozkan, İl Genel Meclis Üyesi İsmail Sert, Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti’ni (OGC) ziyaret ettiler.

Ziyarette, Osmaniye’de devam eden yatırımlar ve yapılacak projeler ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

Bu arada ülkemizde son günlerde öğrenci yurtları ile ilgili yapılan açıklamalara da değinen Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, bu konuda spekülasyon oluşturulmaya çalışıldığını ifade ederek, Osmaniye’deki yurt konusuna değindi. Durmuşoğlu, “Osmaniye merkezde yapımı bu yıl tamamlanarak faaliyete alınan 1006 kişilik Kayı Boyu Kız Yurdu’yla kız öğrencilerin barınma ihtiyacı tamamen çözülürken, 151 adet yatak da boşta kaldı. 956 kişi kapasiteli erkek yurdunda ise 188 öğrenci yurtlara yerleştirilemedi. Yedekte görünen erkek öğrencilerin yurtlarda misafir edilmesiyle birlikte yeni eğitim öğretim yılında Osmaniye merkezde öğrencilerin barınma sorunu çözülmüş oldu. Merkezde bulunan kız yurdumuzun kapasitesi 1032 kişidir. Şu anda yapımı tamamlanan Kayı Boyu Kız Yurdu ise 1006 kişi kapasitelidir. Merkezde yerleşemeyen hiçbir kız öğrencimiz kalmamıştır. Hatta 151 adet de mevcut boş yatağımız bulunmaktadır. Diğer yandan merkezde Karacaoğlan erkek yurdumuz var. Bu yurdumuz da 956 kişi kapasitelidir. Ancak merkezde 188 erkek öğrencimizi yerleştiremedik. Yerleşemeyen öğrencilerimizle alakalı müracaat eden öğrencilerimizi de 15 gün civarında mümkün olduğunca dışarda bırakmamaya ve yurtlarımızda misafir etmeye gayret ediyoruz. Merkez açısından düşündüğümüzde; genel toplamda 188 adet erkek öğrencimiz yedekte görünüyor. Ancak şu anda ihale aşamasında olan bin 500 kişilik erkek yurdumuz yapıldığı takdirde Osmaniye merkezde hiçbir şekilde problemimiz kalmadan bütün öğrencilerimiz yerleşmiş olacak” diye konuştu.

Ali Celal KAYMAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.