Genel

Milletvekili İsmail Kaya, İtfaiyecilerin Haftasını Kutladı

AK Parti Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya, İtfaiyecilik Haftası münasebetiyle mesaj yayınladı.

Milletvekili İsmail Kaya yayınlamış olduğu mesajında şu ifadeleri kullandı: “Osmanlı döneminde Tulumbacılar Ocağı ve Askeri İtfaiye Teşkilatı gibi çeşitli isimlerle hizmet veren yangın söndürme teşkilatı, 25 Eylül 1923 tarihi itibariyle belediye hizmeti kabul edilmiş ve modern itfaiye teşkilatı oluşturulmuştur.

Günümüzde; modern teçhizatlı, donanımlı ve bilgili personelleri ile sadece yangınlarda değil, afet bölgesinde sel ve depremler gibi tüm doğal afetlerde de halkımızın can ve mal güvenliği için 24 saat canla, başla görev yapmaktadırlar. İtfaiye Teşkilatı’nın başarısı, vatandaşlarımızın yangın ve afetlere karşı almış olduğu güvenlik ve koruma önlemlerine bağlıdır.

Bu vesileyle, milletimizin can güvenliği için mücadele eden ve bu uğurda canlarını kaybeden şehit itfaiyecilerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Görevi başında bulunan itfaiye teşkilatı personellerimize teşekkür ediyor, tüm İtfaiye Teşkilatımızın İtfaiyecilik Haftası’nı tebrik ediyorum.”

Ali Celal KAYMAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.