Genel

Milletvekili İsmail Kaya’nın 10 Kasım Mesajı

AK parti Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya, 10 Kasım Atatürk’ün vefatının  yıl dönümü ile ilgili mesaj yayımladı.

Milletvekili Kaya mesajında şunları söyledi: “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vefatının  yıl dönümünde, bir kere daha saygı ve rahmetle anıyorum. Gazi Mustafa Kemal, Türk milletinin düşman kuvvetleri tarafından Anadolu topraklarından silinmek istendiği bir dönemde, liderlik ettiği Kurtuluş Savaşı’nı zaferle sonuçlandırmıştır. Aziz Milletimizin hür ve bağımsız yaşayabileceğini tüm dünyaya kanıtlamış, Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuştur. Türkiye Cumhuriyeti geçmişi, kültürü, örf, adetleri ve maneviyatı ile büyük bir eserdir. Bizler, bugün değerli ve önemli  bu esere sahip çıkmanın azmi ve gayreti içerisindeyiz. 10 Kasım bu gayretin önemli bir adımıdır. 10 Kasım, Gazi Mustafa Kemal’i hatırlama, fikirlerini ve eserlerini daha iyi anlamaya vesiledir. Günümüzde; Devlet milleti ile  el ele, demokrasimiz, Cumhuriyetimiz, Yerli ve Milli Büyük Türkiye’mizin mücadelesini veriyoruz. Darbelere, kalleş terör saldırılarına ve sinsice planlanan işgal girişimlerine karşı milletçe kenetlenerek büyük,  gelişmiş, yerli ve milli Türkiye için yolumuza devam ediyoruz. Bugün bir kez daha, vefatının  yıl dönümünde hem Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırasını, hatırlayacağız, hem de Tüm Dünya’ya karşı  Cumhuriyetimizi muhafaza ve müdafaa kararlılığımızı tazeleyeceğiz.

Bu vesileyle, ebediyete irtihalinin  yıldönümünde, Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, Milli Mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kere daha saygı, rahmet ve şükranla anıyorum.”

Ali Celal KAYMAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.