Genel

MİLLETVEKİLİ İSMAL KAYA, KURBAN BAYRAMINI KUTLADI

Ak Parti Osmaniye Milletvekili İsmail KAYA Kurban Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında Osmaniyeli Hemşinlerimizin  bayramını kutladı.

Bayramlarımız, kardeşlik, akrabalık,  paylaşma, toplumsal yardımlaşma ve dayanışma gibi bizi biz yapan değerlerimizi güçlendirirken, kulluk bilincimizin artmasına, gündelik hayatın yoğun koşuşturması içinde yakınlarımıza ve dostlarımıza ayıramadığımız zamanların bir nebze telafisidir.

Bayramların manevi iklimi,  küçük sebeplerden ve anlamsız kırgınlıklardan dolayı bozulan bağlarımızın da tamir edilmesine vesile olmaktadır.

Kurban ibadeti bizlere Hz. İbrahim ve Hz. İsmail’in koşulsuz teslimiyetini ve sadakatini hatırlatmakta, kul olarak bizlerinde bu teslimiyetle Allah’ın rızasını kazanmamıza vesile olmaktadır.  

Bu ibadeti bizler, kurban edilen hayvanın etinin veya kanının değil, Allah’a olan bağlılığımızın ve sadakatimizin O’nun katına ulaşacağımızı bilerek yerine getiririz.

Ayrıca Kurban Bayramı vesilesi ile kesilen kurban etleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırılarak, toplumsal yardımlaşmanın ve paylaşmanın en güzel örnekleri sergilenmektedir. Mutlulukların paylaştıkça büyüdüğünü bilen, komşusu aç iken tok yatanın bizden olmadığı emriyle yetişen bir toplum olarak bu Kurban Bayramında da yardımlaşmanın ve paylaşmanın en güzel örneklerini sergileyelim. 

Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam Âleminin Kurban Bayramını kutlar, Allah katında kurbanlarımızın makbul olmasını diler, başta İslam Âlemi olmak üzere, tüm dünyanın barış, huzur ve esenlik içinde yaşamasını Cenâb-ı Hak’tan niyaz ederim. İfadelerinde bulundu.

HABER MERKEZİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.