Genel

Milletvekili Kaya, lise öğrencilerini TBMM’de misafir etti!

Osmaniye Emniyet Müdürlüğü tarafından “Cumhuriyetin Kalbine Yolculuk” projesi kapsamında, lisede okuyan 22 erkek öğrenci, Ankara’ya gönderildi.

Öğrencilere alternatif ilgi alanı oluşturmak, gençlerin enerjilerini doğru alanda harcayabilecekleri fırsatları sunmak, gençlerin tarih bilincini arttırmak amacıyla düzenlenen projede, 22  öğrenci 3 gün sürecek gezi kapsamında Ankara’ya uğurlandı.

İlgili proje kapsamında öğrenciler Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni (TBMM) de ziyaret etti. AK Parti Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya gençlerimizi gazi meclisimiz çatısı altında  misafir etti. Milletvekili İsmail Kaya açıklamasında “Cumhuriyetin Kalbine Yolculuk Projesi kapsamında programınıza Gazi Meclisimizi dahil edip, ziyaretimize geldiğiniz için sizlere teşekkür ederim.  Cumhuriyetin Kalbine Yolculuk Projesi’nin çıkış noktası; siz değerli gençlerimize alternatif ilgi alanı sunmak, Ankara ilimizi tanıtmak, sizlerin Başkentimizi yerinde görüp anlayabilmenizi sağlamak ve gençlerimizin enerjilerini doğru alanlarda harcayabilecekleri fırsatları sunmaktadır. Gençlerimizin, Polisimiz-Öğrencilerimiz  ilişkilerini güçlendirmek ve bir bütün olarak hep birlikte tek yürek, tek devlet olma bilincinin benimsenmesi açısından, ilgili projeyi son derece önemsemekteyim ve sıkı takipçisiyim. ‘Ne olacak bu gençlerin hali’ diyerek sürekli şikayet edenlere inat, bizim gençlerimiz okuyor, araştırıyor, Türkiye ve dünyayı takip ediyor. Çanakkale Zaferi’nden 15 Temmuz destanına kadar her yerde siz vardınız. İnşallah bundan sonraki tüm destanları da siz yazacaksınız.

Malazgirt’ten Söğüt’e, İstanbul’un fethinden Cumhuriyet’in kuruluşuna kadar  tarihimizin tüm dönüm noktalarında yine siz vardınız. İnşallah bundan sonraki tüm zaferlerimizin altında da sizin imzanız olacaktır, hiç şüpheniz olmasın. Dün kılıçla yol açan sizlerdiniz, dün kalemle medeniyet inşa eden sizlerdiniz, yarın bilgisayarla geleceğin kodlarını yazan da inşallah sizler olacaksınız. Çünkü sizler bu medeniyetin çocuklarısınız, çünkü sizler bu milletin evlatlarısınız, çünkü sizler bu toprakların gençlerisiniz. Sizler hem bizim hem ailenizin istikbalisiniz, umudusunuz. Sizler; ülkemizin geleceğini, hem inşa hem de ihya edeceksiniz. Rabbim yar ve yardımcınız olsun. Cumhuriyetin Kalbine Yolculuk Projesi’nin  ülkemizdeki tüm gençler için hayırlara vesile olmasını Allah’tan diliyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ederek selam ve saygılar sunuyorum” şeklinde konuştu.

Ali Celal KAYMAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.