Genel

Milli Eğitim Müdürlüğü’nün DigiFacT Projesi start aldı

2020 yılı teklif çağrısı dönemi Erasmus+ Mesleki Eğitim Stratejik Ortaklıklar Dijital Eğitime Hazırlık (KA226-VET) faaliyeti kapsamında Osmaniye İl Mili Eğitim Müdürlüğü’nün koordinatör, Asociatia TEAM 4 Excellence (Romania) ve Femxa Formacıón S.L (Spain)’nın da ortak olduğu Digital Facilitator Trainer Role (DigiFacT) adlı 2020-1-TR01-KA226-VET 097638 referans no’lu projemizin Proje Başlangıç Toplantısı Osmaniye’de tüm ortakların katılımıyla  04.11.2021 tarihinde gerçekleştirildi.

Gün boyu süren toplantıda proje yönetimi, uygulamaları ve faaliyetleri  görüşüldü. Toplantı; İl Milli Eğitim Müdürü  Aydın ALBAK’ın katılım sertifikalarını vermesiyle sona erdi.

HİBE DESTEĞİ ALMAYA HAK KAZANMIŞTI

Hatırlanacağı üzere; Digital Facilitator Trainer Role (DigiFacT) Adlı Projemiz Hibe Desteği Almaya Hak Kazanmıştı.

2020 yılı teklif çağrısı dönemi Erasmus+ Mesleki Eğitim Stratejik Ortaklıklar Dijital Eğitime Hazırlık (KA226-VET) faaliyeti kapsamında  Osmaniye İl Mili Eğitim Müdürlüğü’nün koordinatör, Asociatia TEAM 4 Excellence (Romania) ve Femxa Formacıón S.L (Spain)’nın da ortak olduğu  Digital Facilitator Trainer Role (DigiFacT) adlı 2020-1-TR01-KA226-VET 097638 referans no’lu projesi  Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenmişti.

Dıgıfact nedir?

DigiFacT, Avrupa’daki Mesleki Eğitim Kurum ve Kuruluşlarında öğretimde dijital kaynakları desteklemek için yeni bir yaklaşım içeren bir Erasmus + projesidir. Öğrenme sürecini çok daha kolay hale getirecek yenilikçi bir figür olan Dijital Kolaylaştırıcı Eğitmeni’ nin (DigiFacT) oluşturulmasıyla eğitimcilere kendi dijital becerilerini ve öğrencilerinin becerilerini geliştirmeleri için daha iyi araçlar sağlamayı hedefliyoruz.

HANGİ DİJİTAL ALANLARA

 YER VERİLMİŞTİR?

Yapay Zekâ (AI)

Yapay Zekâ çağımız eğitim ve iş dünyasında önemli bir rol oynamaktadır. Salgın sürecinde özellikle test ve sınavları izlemek için yapay zekâ kullanıldı ve halen de kullanılmaktadır. Motivasyonu veya can sıkıntısını hesaplamak eğitimciler için önemli ve analiz edilmesi kolay bir hale geldi.

Oyunlaştırma

Oyunlaştırma, iyi bir eğitim kursu için etkili bir destek aracıdır. Oyunlar, küçük testler veya ilgi çekici her türlü etkinlikler öğrencilerin çevrimiçi eğitimleri öğrenciler için daha cazip kılar. Oyunlaştırma metodunun kalitesi yıldan yıla artmakta ve bu nedenle DigiFacT projesi çok önemlidir.

Analytics

Veri analizi, eğitimcilere eğitim sırasında yeni öğretme teknikleri tasarlaması ve eğitim sırasında da bu teknikleri geliştirme imkânı verir. Örneğin, alışkanlıklar ve zaman çizelgeleri hakkındaki alışkanlıklar, eğitmenlere ve öğretmenlere eğitim sırasında bireysel düzeltme teknikleri uygulamaları  için şablonlar verir.

DigiFacT, üç farklı ülkeden eğitim ve formasyon alanlarında uzman kuruluşların ortak olarak yer aldığı bir Avrupa Birliği projesidir. Bu kurum ve kuruluşlar:

Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü (Türkiye), her türlü eğitim ve öğretim faaliyetinin planlanması ve koordinasyonu ile ilgilenen bölgesel bir hükümet kuruluşudur.

Femxa Formación S.L.U (İspanya), verdikleri eğitimler ile insanlara iş fırsatları sağlayan alanında 20 yıldan fazla deneyime sahip bir eğitim şirketidir.

TEAM4Excellence (Romanya), kurumların ve işletmelerin eğitim, araştırma ve danışmanlık yoluyla büyümesine yardımcı olan, 2017 yılında kurulan bir sivil toplum kuruluşudur.

Hasan KILIÇ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.