Genel

MİNİK ÖĞRENCİLERDEN ÖRNEK HAREKET

Kadirli’nin minik kalpleri, harçlıklarını ve kumbarada biriktirdikleri paralarını SMA (Spinal Muskuler Atrofi) hastası 4 yaşındaki Alper Ömer’in tedavisi için bağışladılar.

Valilik oluru ile Tip-1 SMA (Spinal Müsküler Atrofi) hastalığına yakalanan Alper Ömer Onu için başlatılan yardım kampanyasına destek vermek isteyen Kadirli Şehit Polis Fatih Mehmet Zorlu Anaokulu öğrencileri, 1 haftalık harçlıklarını biriktirdiler.

Anne Seda Onu ve küçük Alper Ömer’i okula davet eden öğrenciler, ellerinde “Alper Ömer için el ele verdik”, “minikler Alper için kumbaralarını bağışlıyor” gibi dövizlerle karşıladılar.

Alper’e sevgi gösterisinde bulunan minikler, harçlıklarının bulunduğu kumbaralarla nakdi destek bulunan zarflar bulunan kutuları anne Seda Onu’ya verdiler.

Onu, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, anaokulu öğrencilerinin anlamlı yardımından dolayı oldukça duygulandığını söyledi.

Başlatılan kampanyaya küçük abla ve ağabeylerinin kumbaralarını getirmesinin en güzel desteklerden olduğunu ifade eden Onu, “İnşallah Alper Ömer de iyileşecek ve büyüyüp onlar gibi okula gidecek. Onlar gibi olacak. Minik kalplere duyarlılığından dolayı çok teşekkür ederim. Çünkü çocuklar kadar masum hiçbir şey yok. Ailelerine ve öğretmenlerine böyle güzel çocukları yetiştirdikleri için. Oğlumun yaşıtları ile oynadığını görmek en büyük arzum ve beklentim. Oğlumun tedavisi yurt dışında yapılabiliyor. Çok büyük yardımlar olmasa bile yapılacak en küçük yardım bile Alper Ömer’e nefes olacak. Bir anne olarak hayatta tek dayanağım umudum olan oğlumun tedavisi için lütfen desteklerinizi esirgemeyin” dedi.

Onu, yaşıtları gibi Alper Ömer’in desteğe ihtiyacı olduğunu, sağlığına kavuşup okula gitmeye ve oyun oynamaya hakkı olduğunu vurguladı.

Okul Müdürü Ayşe Üste ise kampanyaya herkesin destek vermesini isteyerek, minik öğrencilerin velilerin katkılarıyla örnek bir davranışta bulunduklarını söyledi.

Öğrenciler de Alper’in en kısa zamanda iyileşmesi için dua ettiklerini belirterek, tedavisine herkesin destek vermesini istediler.      MENDERES ÖZAT

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.