Genel

MUTLU ŞEHİRE HOŞGELDİN

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, öğrencilere hitaben yazdığı mektubunda; “Değerli Genç Arkadaşım, Okumak gibi çok önemli bir görevi yerine getirmek amacıyla Osmaniye’yi seçmiş olman bizi ziyadesi ile sevindirmiştir. Osmaniye, nispeten genç bir il olmasına rağmen hızla gelişmektedir. Bu kentte, senin rahat edebilmen için gereken her türlü çabayı göstermekteyiz. Kentimiz, Türk tarih ve kültür değerlerine sahip birçok müze ve ziyaret yerlerine sahiptir. Spor ve sosyal yaşam için gerekli altyapı çalışmaları da mevcuttur. Üniversitemiz gerek kampüs, gerekse eğitim koşulları açısından ülkemizin önemli üniversiteleri arasında yer almıştır. Ama en önemli farkımız; hoşgörü ve misafirperverliğimizdir. Eğitim süresince, karşılaşabileceğin her türlü sorun için başvurabileceğin bir kurum yöneticisi ve bir abin olarak sana mutlu, başarılı bir eğitim hayatı diliyor ve tüm Osmaniyeliler adına “Mutlu Şehir’e hoş geldin”şeklinde konuştu.

Osmaniye Belediyesi, Türkiye’nin dört bir yanından Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ)’ne gelen öğrencilere şehri ve belediye hizmetlerini tanıtmak için stant açtı.

Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerce 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılında yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte şehrimize gelen öğrencilere Osmaniye ile ilgili bilgiler verilerek Belediye Başkanı Kadir Kara’nın hoş geldiniz mektubu ile çeşitli hediyeler verildi.

OKÜ Kütüphane önüne açılan Osmaniye Belediyesi tanıtım standına öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, öğrencilere hitaben yazdığı mektubunda; “Değerli Genç Arkadaşım, Okumak gibi çok önemli bir görevi yerine getirmek amacıyla Osmaniye’yi seçmiş olman bizi ziyadesi ile sevindirmiştir. Osmaniye, nispeten genç bir il olmasına rağmen hızla gelişmektedir. Bu kentte, senin rahat edebilmen için gereken her türlü çabayı göstermekteyiz. Kentimiz, Türk tarih ve kültür değerlerine sahip birçok müze ve ziyaret yerlerine sahiptir. Spor ve sosyal yaşam için gerekli altyapı çalışmaları da mevcuttur. Üniversitemiz gerek kampüs, gerekse eğitim koşulları açısından ülkemizin önemli üniversiteleri arasında yer almıştır. Ama en önemli farkımız; hoşgörü ve misafirperverliğimizdir. Eğitim süresince, karşılaşabileceğin her türlü sorun için başvurabileceğin bir kurum yöneticisi ve bir abin olarak sana mutlu, başarılı bir eğitim hayatı diliyor ve tüm Osmaniyeliler adına “Mutlu Şehir’e hoş geldin.” İfadeleri yer aldı.

Verilen hediyelerden ve sıcak karşılanmalarından duydukları memnuniyeti dile getiren öğrenciler, ‘Böylesi sıcak bir karşılama ortamı sağlayarak üzerimizdeki kaygıları ortadan kaldıran Osmaniye Belediyesi’ne, Sayın Belediye Başkanı ve tüm ekibine teşekkür ediyoruz’ dedi. Hasan KILIÇ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.