Genel

“NAMAZ; MÜMİNİN MİRACIDIR”

Osmaniye Önder İmam-hatipliler Derneği Başkanı Ömer BAHÇECİ, namazla  ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Yüce Yaradan;

“Şükrederseniz; NİMETİMİ artırırım. Şükretmez seniz; GAZABIMI artırırım.” buyuruyor.

İbrahim Sûresi;

7. Ayette; “Hani rabbiniz, ‘Eğer şükrederseniz size (nimetimi) daha çok vereceğim, nankörlük ederseniz hiç şüphesiz azabım pek şiddetlidir!’ diye bildirmişti.”

8. Ayette;

“Yine Mûsâ, “Siz ve bütün yeryüzündekiler nankörlük etseniz dahi bilin ki Allah kimseye muhtaç değildir, övgüye lâyıktır” demişti.” diye buyuruyor.

Şükür;

önce Müminler olarak İslam olmakla, İman etmekle başlar.

Allah’a Teslim olan Müminler olarak, İman edip kulluğumuzun gereğini yerine getirebilme gayretiyle, dünya ve ahiret mamuriyeti elde edebilmek amacıyla İslam ahlakında olgunlaşabilme gayretiyle,

Salih amellerle hayatın tadını çıkararak, hûşu ve huzurla, devamla namaz kılarak şükür ile, zikir ile, fikir ile, tefekkür ile, sabır ile yaşayabilme dûasıyla…

Ankebut Sûresi 45. Ayet-i Celile de de;

“Kitaptan sana vahyedilenleri oku, namazı özenle kıl. Kuşkusuz namaz hayâsızlıktan ve kötülükten meneder. Allah’ı anmak her şeyden önemlidir. Allah yaptıklarınızı bilir.” Buyuruyor Yüce Yaradan.

Peygamber Efendimiz’de;

“Namaz Müminin miracıdır.”

Namaz’da;

“Kulun Allah’a en yakın olduğu an SECDE ANI’dır.” Diye Allah’a yakın olabilmenin formülünü biz inanan müminlere haber veriyor.

Ecdat’da;

“NAMAZ, Mümini Yolda Koymaz.” Diye bizleri hangi iş ve hal üzere olursak olalım, Namazla dirilelim, Namazla hayat bulalım demiş oluyor.

Edepli Mümin için ille de Namaz…

İlle de Namaz…

Ey Allah’ım;;

“Bizleri NAMAZ EHLİNDEN EYLEMENİ DİLİYOR VE DÛA EDİYORUZ”

Namazla Diriliş ekibini kutluyor ve çalışmalarında muvaffakiyetler diliyoruz.

Hasan KILIÇ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.