Genel

ODAK, CEBEL YARPUZ YAYLASI’NDA DOĞA YÜRÜYÜŞÜ DÜZENLEYECEK!

ODAK (Osmaniye Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü) tarafından Cebel Yarpuz Yaylası, Cebel Dazı Zirve Tırmanışı Doğa Yürüyüşü düzenlenecek.

ODAK kurucularından eğitimci Yücel Erdoğan konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Etkinlik süresi 11 saat olup, Herkese Açıktır (Facebook’taki veya Facebook’un dışındaki herkes). Etkinlik 19 Eylül Pazar günü düzenlenecektir. Saat 07.00 hareket saati olup, lütfen zamana uyalım. Son kayıt 17 Eylül 2021 Cuma, lütfen kaydınızı erken yaptırınız. Facebook grubumuza https://www.facebook.com/groups/oddak/ linkini tıklayarak ulaşabilirsiniz. Etkinlik orta zorluk derecesinde olup, 13 km faaliyet içerir.

Bu hafta kamplı faaliyete katılmak isteyen özellikle belirtsin. Pazar günü kahvaltı için zaman ayrılacaktır. Öğlen yemeği Doğa içerisinde herkesin kendi getirdiği kumanya ile yapılacaktır. Faaliyet boyunca maske kullanımı zorunludur. Doğada olduğumuzdan Maske sadece yürüyüş esnasında 2 metre sosyal mesafe kuralına uygun yürüneceği için çıkarılabilir.

Ayrıca Maskesini herkes kendisi getirecektir. HES kodu ve 2. Aşı kartını göstermek gereklidir. Diğer yandan sağlık problemi olanlar katılamaz! 0-505- 240 03 00 nolu telefondan da irtibat kurulabilir” dedi.

ODAK’ın (Osmaniye Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Spor Kulübü), Osmaniye’nin ilk ve tek Dağcılık Eğitimi veren İhtisas Spor Kulübü olduğunu ifade eden Erdoğan, “Kulübümüz ilimiz ve ülkemizin doğal güzelliklerini tanıtmayı amaç edinmiştir. Kulübümüz üyelerimize çevre bilinciyle birlikte doğal hayatı korumayı ve sportif bir yaşam alışkanlığı kazandırmayı hedef edinmiştir. Bu yüzden faaliyetlerimizde sigara ve alkol ürünü kullanımı yasaktır! Nikotin bağımlısı olanlar faaliyetimizde ihtiyacını sadece molalarda giderebilirler (izmaritleri doğaya atmamak kaydıyla!).

En önemli kuralımız; Grup birliğine uymak, Doğaya sadece ayak izimizi bırakmak ve dönüşte sadece çektiğimiz fotoğraf ve videolarla dönmektir” şeklinde konuştu.

Bu arada faaliyete katılacaklara Doğa Yürüyüşlerinde ihtiyaç duyabileceği malzemeler (rahat ve sorunsuz bir faaliyet geçirmek istiyorsanız hararetle tavsiye edilir) ile ilgili de bilgiler veren Yücel Erdoğan, şu tavsiyelerde bulundu:

Mat kafa lambası-fener, bileklikli ayakkabı, sandalet, mutlaka yedek ayakkabı ve çorap, yedek kıyafet, mont, yağmurluk, şapka, güneş kremi, şort, havlu, eldiven, bere, termos. Doğa yürüyüşlerine uygun bel destekli çanta ve baton kullanmanız tavsiye edilir.

Ali Celal KAYMAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.