Genel

OGC ÜYELERİ , GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİNDE BULUŞTU

Yazılı basının artık binme noktasına geldiğini ifade eden  OGC Başkanı İsrafil  Avcı, “Yıllardır ifade ettiğimiz gibi, pendemi dönemi de buna vesile oldu artık yazılı basın bitme noktasına geldi. Her zaman dedim, internet haberciliğini hep geliştirelim diye. Maalesef Osmaniye’deki meslektaşlarımız bizim bu söylediklerimize pek dikkate almadı. Ama bugün görüyoruz ki yeni çıkan yasayla birlikte artık Basın İlan Kurumu gazetelere verilen basın ilanının reklamları, artık internet gazeteciliğine de verilmeye başlandı. Osmaniye, Türkiye genelinde basın alanında ilk 10’a giren il” dedi.

OSMANİYE Gazeteciler Cemiyeti (OGC) üyeleri ve ailelerine, iftar yemeği verildi.

Öğretmen Evi’nde düzenlenen geleneksel iftar programına Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Menderes Demir, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Adana Bölge Müdürü Mustafa Yalınız, Osmaniye Masası Sorumlusu İletişim Uzmanı Emre Gök, Osmaniye Belediyesi Basın Yayın Müdürü Bahadır Erdem Bülbül, Düziçi Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Onur Uludağ, ulusal ve yerel basın temsilcileri ile aileleri katıldı.

Okunan ezanla birlikte oruçlar açıldı. İftar yemeğinin ardından dua okundu. OGC Başkanı İsrafil Avcı, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının pekiştiği ramazan ayında düzenlenen iftar sofrasında bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti. Tüm misafirlerine katılımlarından dolayı teşekkür eden Başkan Avcı, “Her sene ramazan ayında geleneksel olarak bir iftar programı düzenliyor, meslektaşlarımızla, bir yemekte buluşuyorduk. Ancak, pandemi ve 6 Şubat’ta yaşadığımız depremlerden dolayı bir süre ara bu tür programlara ara vermiştik. Bu sene tekrar, birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi geliştiren, buluşmalarımızı yeniden düzenliyoruz. Bu sene tekrar sizinle olmak, sizinle aynı ortamı teneffüs edip, aynı koşulda iftarımızı açmak bizlere onur verdi, şeref verdi.” Diye konuştu.

YAZILI BASIN BİTME NOKTASINA GELDİ, İNTERNET GAZETECİLİĞİNE ÖNEM VERELİM

Konuşmasının devamında yazılı basının artık binme noktasına geldiğini ifade eden Başkan avcı, “Yıllardır ifade ettiğimiz gibi, pendemi dönemi de buna vesile oldu artık yazılı basın bitme noktasına geldi. Her zaman dedim, internet haberciliğini hep geliştirelim diye. Maalesef Osmaniye’deki meslektaşlarımız bizim bu söylediklerimize pek dikkate almadı. Ama bugün görüyoruz ki yeni çıkan yasayla birlikte artık Basın İlan Kurumu gazetelere verilen basın ilanının reklamları, artık internet gazeteciliğine de verilmeye başlandı.

 Osmaniye, Türkiye genelinde basın alanında ilk 10’a giren il. Bununla da ayrıca gurur duyuyorum. Sizlerin adına gurur duyuyorum. Biz bunu yapabilecek kapasitedeyiz arkadaşlar. Çünkü hepimizin altında, elinin altında bilgisayarı ve akıllı telefonları var. Şimdi bakıyoruz. Eline akıllı telefon olan herkes gazeteci oluyor maalesef. Ama gazetecilik öyle önemli ve şerefli bir meslek ki akıllı telefonu olan herkesin gazeteci olmaması gerektiği bir dönemden geçiyoruz. Günümüz teknolojisi çağı ve teknolojiyle en iyi kullanan bizim meslektaşlardır. Bu bağlamda meslektaşlarımızın internet gazeteciliğine önem vermelerini istiyorum” dedi.

Başkan İsrafil Avcı, konuşmasında, Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara’ya bugüne kadar cemiyete sunduğu katkılardan dolayı teşekkür etti.  Başkan Avcı, merhum cemiyet başkanlarından Gökhan Erkmen, Hüseyin Ünaldı ve kısa bir süre önce vefat eden Abdullah Yalın Kılıç ile pandemi döneminde ve deprem felaketinde yaşamlarını kaybedenleri rahmetle anarak, tüm meslektaşlarının ramazan bayramlarını tebrik etti.

İBRAHİM EMÜL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.