Genel

ÖĞRENCİ VE AİLELERİ SEVİNDİREN ZİYARET

Bahçe Kaymakamlığı ve ilçe milli Eğitim Müdürlüğünün yürüttüğü “Misafirimiz Öğretmenimiz” projesi kapsamında öğrenciler evlerinde ziyaret ediliyor.

Bahçe Kaymakamlığı tarafından başlatılan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün yürüttüğü “Misafirimiz Öğretmenimiz” projesi kapsamında 20 okul, 415 öğretmen ile aile ziyaretlerinde bulunduğuçalışmaya İlçeKaymakamı Aziz Kayabaşı, Belediye Başkanı İbrahim Baz ve İlçe Jandarma Komutanı Osman Salih İnce, ilçe Milli Eğitim Müdürü Üzeyir Aksoy eşlik ettiler.

Projenin temel amacı veli ziyaretleri ile ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim düzeyindeki öğrencilerin aileleri ile işbirliğini güçlendirerek okul-aile arasındaki eğitsel birlikteliği sağlamaktır. Pandemi döneminde tedbirlerin artırılması, covid aşısının teşvik edilmesi,  hijyen ve mesafe kurallarına uyulması konusunda bilgilendirme yapılması, öğrencilerin akademik başarılarını arttırmanın yanı sıra onları toplum değerlerine saygılı, ahlaklı ve sorumluluk duygusu gelişmiş bireyler olarak yetiştirmektir. Okul veli ilişkilerini geliştirerek başarıyı olumsuz etkileyecek faktörleri yerinde tespit ederek gerekli önlemleri almaktır. Ağır yaşam koşulları nedeni ile okula gelemeyen aileleri, evinde ziyaret ederek öğrencilerin hem sosyal hem de akademik gelişimleri hakkında bilgilendirmektir.

Belediye Başkanı Baz “Misafirimiz Öğretmenimiz” Projesi İle Öğrencilere Ziyarette Bulundu

“Misafirimiz Öğretmenimiz” projesi kapsamında 20 okul, 415 öğretmenin aile ziyaretlerinde bulunduğu çalışmaya İlçe Kaymakamı Aziz Kayabaşı, Belediye Başkanı İbrahim Baz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Üzeyir Aksoy ve İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Osman Salih İnce’de eşlik ettik.

Yeni Mahalle ve Kızlaç Köyü’nde olmak üzere 4 haneye ziyaretler gerçekleştiren Belediye Başkanı İbrahim Baz “Proje çerçevesinde ziyarette bulunduğumuz öğrencilerimizin aileleri ile çocuklarımızın eğitim öğretimi ve imkanları hakkında istişarelerde bulunarak her daim yanlarında olduğumuzu belirttik. Proje yönetimi ve koordinesinde emekleri olan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzü ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum bu tür benzer çalışmaların artması etkili ve güzel olacaktır” dedi.

ÖZAY

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.