Genel

Öğrencilere Burs Vermek İsteyenlere Duyuru!

Önder Osmaniye İmam Hatipliler İl Başkanı Ömer Bahçeci, 2021-2022 Eğitim Öğretim döneminde İmam Hatip Ortaokul ve Lisesi’nde başarılı, erdemli, ihtiyaç sahibi öğrencilere burs yardımı yapıldığını bildirdi.

Bahçeci ”2021-2022 Eğitim Öğretim döneminde İmam Hatip Ortaokul ve Lisesi’nde başarılı, erdemli, ihtiyaç sahibi öğrencilere ailelerinin vekaletiyle otomatik hesaplarına 8 ay boyunca ayda 100 TL burs ödenmeye devam ediyor. Eğitim öğretim döneminde İmam Hatip Hafızlık Proje, İmam Hatip Fen ve Sosyal Bilimler Kız Proje, İmam Hatip Fen ve Sosyal Bilimler Erkek Proje, İmam Hatip Lisesi, İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerimizden başarılı, erdemli, ihtiyaç sahibi öğrencilerimiz için; Zekat, Fitre, Fidye, Tasadduk’larınıza talibiz. Allah’ım razı ve memnun olsun inşallah” dedi.

“İşte onlar; sabretmeleri dolayısıyla ecirleri iki defa verilir ve onlar kötülüğü iyilikle uzaklaştırıp kendilerine rızık olarak verdiklerimizden infak ederler” (Kasas 54). “Gerçekten Allah’ın Kitab’ını okuyanlar, namazı dosdoğru kılanlar ve kendilerine rızık olarak verdiklerimizden gizli ve açık infak edenler; kesin olarak zarara uğramayacak bir ticareti umabilirler” (Fatır 29) ayetlerinden örnekler veren Bahçeci, burs konusunda katkıda bulunmak isteyenlerin Bağış Hesabı: Önder Osmaniye İmam Hatipliler Derneği Ziraat Bankası Zekat Hesabı 320001000014798503475002 İrtibat: Ömer Bahçeci 0544-6991495 nolu telefondan irtibat kurabileceklerini belirtti.

Bursların ne şekilde verildiğini de anlatan Ömer Bahçeci “Burs verilecek olan İmam Hatip Okullarımızın öğrencilerinden; başarılı, erdemli, ihtiyaç sahibi öğrencilerimize Önder Osmaniye İmam Hatipliler İl Başkanlığı olarak burs verilmektedir. Bu konuda yukardaki zekat hesabımızda toplanan bağışlar Yönetim Kurulu kararı ile karşılıksız burs olarak verilmektedir. Burs verilecek öğrencinin tespiti ise; Okul idaresi, Önder Osmaniye İmam Hatipliler İl Başkanlığı Okul Öğretmen Temsilcisi hocamız ile belirlenmektedir. Öğrenci tespitinden sonra; Okul Müdürünün, öğrenci velisinin, okul temsilcisi öğretmenimizin imzası olan formu doldurarak Önder Osmaniye İmam Hatipliler İl Başkanlığı Öğretmen Komisyon Başkanı Şehit Mücahit Soydemir İmam Hatip Ortaokulu Müdürümüz Fuat Akagündüz‘e evraklar en kısa zamanda teslim edilir. Daha sonra belirlenen öğrenci sayısı tespiti ile dernek tarafından açılan hesaba otomatik ödeme talimatı ile 8 ay boyunca ayda 100 TL karşılıksız burs verilir” diye konuştu.

Ali Celal KAYMAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.