Genel

ÖKSÜZ VE YETİM ÇOCUKLARIN YÜZÜ, “GÜLEN YÜZLER PROJESİ” İLE GÜLDÜ

OSMANİYE’nin Kadirli İlçesinde Türk Kızılay Şubesi “Gülen Yüzler Projesi” ile yetim ve öksüz çocukları kültürel gezi ve piknikte bir araya getirdi.

Her yetim bir peygamber mirası olduğunu söyleyen Türk Kızılay Kadirli Şube Başkanı Zafer Biçer, kentimizdeki öksüz ve yetim çocukları eğlendirmek ve onlarla vakit geçirmek için “Gülen Yüzler Projesi” ile Karatepe Açık Hava Müzesine bir gezi düzenlediklerini söyledi.

Çocukların hem kültürel miraslarımızı görüp gezmelerini hem de güzel bir gün geçirmeleri için etkinlik düzenlediklerini belirten Biçer, “ Kadirlimizde öksüz ve yetim çocuklar için Kızılay’ımızın Gülen Yüzler projesini hayata geçirdik. İlk gezimizi Karatepe Arslantaş Açık Hava Müzesi ve Coğrafi İşaret belgesi alan ve dünyaca ünlü Karatepe Kilim Kooperatifine düzenledik. Tarihi yerleri gezen yavrularımızla daha sonra çuval ve yumurta yarışı yaptık. Piknikte hem eğlendik, hem de geleneksel okçuluk Eğitmeni Selim Esmeray ile ok attık. Amacımız Her yetim Allah’ın bir emanetidir düsturu ile onlara güzel bir gün geçirmelerini sağlamaktır. Bunu da sağladığımıza inanıyoruz. Projemizi sürdürüp öksüz ve yetim çocuklarımızı yüzünü güldürmeye devam edeceğiz” dedi.

Proje kapsamında çocuklar, önce Karatepe Kilim Kooperatifini daha sonra Karatepe Arslantaş Açık Hava Müzesini gezerken mesire alanında piknik yaptı. Kızılay Başkanı Biçer, çocuklara çeşitli hediyeler verdi.   Menderes Özat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.