Genel

OKÜ  İLE BAŞTUĞ ARASINDA STAJ İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

İşbirliği Çerçeve Protokolü ve Yaz Stajı İşbirliği Protokolü’nü OKÜ adına Rektör Prof. Dr. Turgay Uzun, Baştuğ Metalurji Sanayi A.Ş. adına firma adına İnsan Kaynakları Müdürü Alper Kürşat Kından, Rektörlük makamında imzaladı.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi  ile Osmaniye Organize Sanayi Bölgesinde faaliyetlerini yürüten Baştuğ Metalurji Sanayi A.Ş. arasında Staj İşbirliği Protokolü imzalandı.

Yaz Stajı İşbirliği Protokolü ile Üniversite-Sanayi işbirliğini geliştirme amacına yönelik olarak sektöre yatkın ve sektörü yakından tanıyan mezunlar yetiştirilmesi, öğrencilerin sektörde çalışmalarını özendirmek ve bizzat uygulama yaparak beceri ve deneyimlerine katkı sağlayıp, gerçekleştirilecek projelerle kalifiye işgücü yaratılması hedeflendi.

İşbirliği Çerçeve Protokolü ve Yaz Stajı İşbirliği Protokolü’nü Üniversite adına Rektör Prof. Dr. Turgay Uzun, Baştuğ Metalurji Sanayi A.Ş. adına firma adına İnsan Kaynakları Müdürü Alper Kürşat Kından, Rektörlük makamında imzaladı.

İşbirliği protokolü imza töreninde OKÜ  Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü,  Üniversite Sanayi İşbirliğini Geliştirme Koordinatörü Doç. Dr. Bülent Yanıktepe de hazır bulundu.

OKÜ  Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, “Hazırlanan “İşbirliği Çerçeve Protokolü ve Yaz Stajı İşbirliği Protokolü’nün” hazırlanmasında emeği geçen bütün arkadaşlarımı kutluyorum. Şehrimize ve öğrencilerimize artı değer katacağına inandığım protokolün, üniversitemize ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Rufi TOPAL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.