Genel

OKÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Müslüm Demir, Başuzman Araştırmacı olarak görevlendirildi

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Müslüm Demir, TÜBİTAK Gebze Yerleşkesi’nde Marmara Araştırma Merkezi (MAM) Fotonik Teknolojiler grubunda yarı zamanlı olarak Başuzman Araştırmacı olarak görevlendirildi. 
Üniversitemiz Öğretim Üyesi Doç. Dr. Müslüm Demir, TÜBİTAK tarafından desteklenecek “2 Boyutlu malzemelerinin sentezi ve fotonik uygulamaları” projesi üzerine çalışmalar yürütecek.  Bu projelerin ülkemizin enerji verimliliği ve savunma sanayi için önemine dikkat çeken Doç. Dr. Müslüm Demir, özgün ve 2 boyutlu malzemelerin yüksek fiziksel, elektrokimyasal  ve optiksel özellikleri nedeniyle geleneksel malzemelere göre daha yüksek performans gösterdiğini ifade etti.
Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, üniversitemiz Öğretim Üyesi Doç. Dr. Müslüm Demir’in TÜBİTAK tarafından Başuzman Araştırmacı olarak görevlendirilmesi dolayısıyla memnuniyetini ifade ederek, Demir’e yeni görevinde başarılar diledi.

OKÜ Basın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.