Genel

OKÜ Rektöründen Kırgız Cumhuriyeti Karakol Valisi ve Belediye Başkanına Ziyaret

İkili işbirliği anlaşma ve işbirliği protokolleri  imzalamak üzere Kırgızistan’da bulunan Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, Kırgız Cumhuriyeti Karakol şehri Valisi MirbekKocoev ile Belediye Başkanı ErmatCumaev’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Gerçekleştirmiş olduğu ziyaretlerde; derin tarihi ve kültürel bağlara sahip olan iki dost ve kardeş ülke Kırgız Cumhuriyeti ve Türkiye Cumhuriyeti arasındaki ikili ilişkilerin geliştirilmesine katkıda bulunmak üzere yola çıktıklarını ve bu amaçla Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi (KTMÜ) ve ISSIK-KÖL Devlet Üniversitesi ile özellikle eğitim, bilim ve kültür alanında ikili işbirliği protokol ve anlaşmalarına imza attıklarını ifade eden OKÜ Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun,  “Bundan sonraki süreçte de iki ülke arasında bilim ve kültürde kurulan köprülerin güçlendirilmesine katkıda bulunmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Ziyaretlerde OKÜ Rektörü Prof. Dr.Turgay Uzun’a Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Coşkun Özalp ve OKÜ Dış İlişkiler Kurum Koordinatörü Doç. Dr. Ceyhun Yükselir eşlik etti.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, ziyaretin sonunda misafirperverlikleri için Kırgısiztan Cumhuriyeti Karakol şehri Valisi MirbekKocoev ve Belediye Başkanı Ermat Cumaev’e teşekkür etti. 

Ziyaretler karşılıklı hediye takdiminin gerçekleşmesi ile sona erdi.

Rufi TOPAL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.