Genel

OKÜ’DE ERASMUS GÜNLERİ ETKİNLİĞİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

OKÜ  Rektör Danışmanı, Dış İlişkiler Birimi Koordinatörü Doç. Dr. Ceyhun Yükselir, OKÜ ErasmusDays Etkinliği hakkında öğrencilere bilgiler verdi. Doç. Dr. Ceyhun Yükselir, Erasmus+ programının tanınırlığını ve bu programa yönelik projelerin görünürlüğünü arttırmak ve potansiyel yararlanıcıları Erasmus+ programına katılmaya teşvik etmek amacıyla OKÜ Erasmus Günleri (ErasmusDays) Etkinliğinin düzenlendiğini söyledi.

Erasmus+ programının tanınırlığını arttırmak ve potansiyel yararlanıcıları Erasmus+ programına katılmaya teşvik etmek  amacıyla 2018 yılından bu yana Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi  Dış İlişkiler Birimi tarafından düzenlenen OKÜ Erasmus Günleri (ErasmusDays) Etkinliği bu yıl 01-02-03 Kasım 2021 tarihlerinde Üniversite 15 Temmuz Şehitler Amfisi’nde gerçekleştirildi.

OKÜ Erasmus Günleri (ErasmusDays) Etkinliği, 01.11.2021 tarihinde Mühendislik Fakültesi, Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi; 02.11.2021 tarihinde Fen Edebiyat Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Osmaniye Meslek Yüksekokulu; 03.11.2021 tarihinde ise Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Fen Bilimleri Enstitüsü ile Sosyal Bilimler Enstitüsü öğrencilerinin katılımlarıyla düzenlendi.   

OKÜ  Rektör Danışmanı, Dış İlişkiler Birimi Koordinatörü Doç. Dr. Ceyhun Yükselir, OKÜ ErasmusDays Etkinliği hakkında öğrencilere bilgiler verdi.

Doç. Dr. Ceyhun Yükselir, Erasmus+ programının tanınırlığını ve bu programa yönelik projelerin görünürlüğünü arttırmak ve potansiyel yararlanıcıları Erasmus+ programına katılmaya teşvik etmek amacıyla OKÜ Erasmus Günleri (ErasmusDays) Etkinliğinin düzenlendiğini ifade etti.

Açılış programına OKÜ  Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Coşkun Özalp’in de katıldığı OKÜ Erasmus Günleri (ErasmusDays) Etkinliği süresince Dış İlişkiler Birimi çalışanları Öğr. Gör. Funda Özbakır, Öğr. Gör. Göksel Coşkun ve Öğr. Gör. Mustafa Gökberk Çapraz, yaptıkları sunumlarla Erasmus+ programı ve kapsadığı hareketlilik türleri hakkında tanıtıcı bilgileri, bunun yanı sıra OKÜ’nün  10 yıllık Erasmus+ deneyiminin nicel ve nitel çıktılarını öğrencilere aktarma fırsatı buldu. Etkinlikte Dış İlişkiler Birimi personelleri Mustafa KAYNAR, Ahmet CİHAN ve Süleyman KAPLAN öğrencilere soru-cevap bölümünde yardımcı olmak üzere hazır bulundu.

 Öğrencilerin Erasmus+ programına ilişkin sorularına yanıt vermek üzere gerçekleştirilen interaktif oturumlarla birlikte etkinlik son buldu.

Hasan KILIÇ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.