Genel

OKÜ’DE YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI TOPLANTISI YAPILDI

2021-2022 eğitim-öğretim yılının  başlayacak olması dolayısıyla bir konuşma gerçekleştiren  Rektör Prof. Dr. Turgay Uzun, Sağlık Bakanlığı’nın kararları ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın üniversitelere yönelik aldığı tavsiye kararlarına değindi. Kararlar doğrultusunda personelin daha önce nasıl çalıştıysa şimdi de beklenin en iyisini yapması yönünde telkinde bulundu.

Osmaniye  Korkut Ata Üniversitesi  Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, yeni eğitim-öğretim yılının pandemi koşullarına riayet edilerek; sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir şekilde yürütülebilmesi için atılacak adımlar ve alınacak önlemler hususunda üniversitemiz personelinin göstermesi gereken hassasiyetlerin ele alındığı bir toplantı düzenledi. 

Rektör  Prof. Dr. Turgay Uzun, Üniversitenin  2021-2022 akademik yılının 27 Eylül 2021 tarihinde başlayacak olması nedeniyle Üniversite  akademik ve idari birim amirleri ve üniversite birimlerinde  temizlikte görevli personeli   ile  15 Temmuz Şehitler Amfisi’nde bir araya geldi.

 
Düzenlenen toplantıya Üniversite Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun’un yanı sıra Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç ve Prof. Dr. Coşkun Özalp, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Ceyhun Yükselir, Genel Sekreter Mustafa Sadıkoğlu, Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet İşcan ile Üniversite Daire Başkanları, Fakülte, Enstitü, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokulu Sekreterleri, Şube Müdürleri ile çok sayıda Üniversite hizmetli personeli katıldı. 

2021-2022 eğitim-öğretim yılının  başlayacak olması dolayısıyla bir konuşma gerçekleştiren  Rektör Prof. Dr. Turgay Uzun, Sağlık Bakanlığı’nın kararları ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın üniversitelere yönelik aldığı tavsiye kararlarına değindi. Kararlar doğrultusunda personelin daha önce nasıl çalıştıysa şimdi de beklenin en iyisini yapması yönünde telkinde bulundu.

Rektör Prof. Dr.  Turgay Uzun, konuşmasının devamında ” Uzun bir süredir özlemle beklediğimiz  öğrencilerimizin gelişi bizleri  heyecanlandırmaktadır.  Öğrencilerimizin ve çalışanlarımızın sağlığı için  pandemi önlemlerine riayet etme noktasında Üniversitemizin tüm  kademesindeki çalışanlarımızla,  üniversitemizde sağlıklı bir eğitim-öğretim ortamınının sağlanması yönünde çalışmalarımızı yoğunlaştırarak görevlerimizi yüksek sorumluluk duygusu ve görev bilinci içerisinde yerine getireceğiz. Ülkemizin farklı şehirlerinden gelen her bir öğrencimiz bizim için çok değerli ve bizler onlara nitelikli bir eğitim-öğretim hizmetinin yanında kampüsümüzde; sınıflarımızda, laboratuvarlarımızda, idari birimlerimizde, sosyal ve spor tesislerimizde  nezih ve hijyenik  bir yaşam alanı sunma gayretindeyiz.” dedi.

15 Temmuz Şehitler Amfisi’nde yapılan toplantının sonunda Rektör Prof. Dr. Turgay Uzun, hizmetli personelin sorunlarını dinledi.

Haber merkezi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.