Genel

OKÜ’den Çocukların Hastaneye Uyum Sürecini Hızlandıracak İş Birliği Protokolü

Osmaniye Korkut Ata  Üniversitesi ile  Sağlık Bakanlığı Osmaniye İl Sağlık Müdürlüğü arasında, çocukların hastaneye uyum sürecini katkı sağlamak adına iş birliği protokolü imzalandı.

OKÜ  ile Osmaniye İl Sağlık Müdürlüğü arasında Osmaniye Devlet Hastanesinde kurulan Sibel Tosyalı Oyun ve Öğrenme Merkezi’nde çocukların yaşlarına uygun oyun oynamaları ve hastaneye uyum sürecinin hızlandırılması kapsamında hazırlanan iş birliği protokolü, Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun ve Osmaniye İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Kara tarafından imzalandı. Osmaniye Devlet Hastanesinde gerçekleşen protokol töreninde, iki kurum arasında imzalanan iş birliği protokolü ile Osmaniye Devlet Hastanesinde tedavi gören çocukların oyun ve öğrenme süreçlerini geliştirmek, hastalık süresinin kısalması ve hastaneye hızlı uyum sağlaması amaçlandığı belirtildi.

Protokol kapsamında; çocuk oyun ve öğrenme merkezinde bulunan çocukların güvenliği, enfeksiyon kontrolünün sağlanması, yaşa göre oyun seçimi OKÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından yürütülecek.

İş birliği protokolünün her iki kuruma da hayırlı olmasını temenni eden üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, ‘‘Çocukların sağlık hizmetlerine erişimini kolaylaştırmak, tedavi sürecine katkı sunmak ve bu süreci çocuğa odaklı hale getirmek amacıyla böylesine önemli bir iş birliği protokolüne imza atmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.” dedi.

İş birliği protokolü imza töreninde Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun’a üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç ve Hemşirelik Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Kara eşlik etti.

OKÜ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.