Genel

OKÜ’DEN COVİD-19 MÜCADELESİNE BİLGİLENDİRME İLE TAM DESTEK

OKÜ Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, “Aşılamanın Covid-19 için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Osmaniyeli hemşerilerimizin  aşı konusunda ne kadar duyarlı olduğunun farkındayız. Ancak gördüğümüz kadarıyla aşıya ön yargı ile yaklaşan vatandaşlarımız da var. Üniversitemiz Sağlık Bilimleri öğretim elemanlarımızla  yürüttüğümüz bu çalışma neticesinde ön yargıları ortadan kaldırmayı ve bunun neticesinde de aşıya karşı bir duyarlılık oluşturmayı hedefliyoruz” dedi.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi  Sağlık Bilimleri Fakültesi, Osmaniye kent merkezinde 4 ayrı noktada Covid-19 aşı bilgilendirme standı kurarak, vatandaşların aşı olmaları konusunda bilgilendirme yaptı. 

Park 328 AVM, Devlet Bahçeli Bulvarı, Cumhuriyet Meydanı ve Dr. Ahmet Alkan Caddesi’nde kurulan stantlarda görev alan Üniversite Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Elemanları, ilimizdeki  vatandaşları  bilgilendirerek il genelindeki aşılama oranının artırılması için çalışma yürüttü. Çalışmalarda halkın bilinçlenmesini sağlamak için hazırlanan OKÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi aşıya teşvik ve  bilgilendirme  broşürleri halka dağıtıldı. 

Aşı hakkında merak edilenler konusunda Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Elemanlarına soru sorma imkanı bulan vatandaşlar uygulamadan oldukça memnun olduklarını belirttiler. 

Aşıya teşvik ve bilinçlendirme amaçlı Üniversite Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından kurulan stantlarımızı  ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Turgay Uzun ve Rektör Yardımcısı Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç, amaçlarının vatandaşların aşı olmaya karşı  çekincelerini ortadan kaldırmak ve tüm vatandaşların bir an önce aşı olmasına katkı sağlamak olduğunu kaydederek Covid-19 aşıları hakkında bilgilendirmede bulundu. 

OKÜ Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, “Aşılamanın Covid-19 için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Osmaniyeli hemşerilerimizin  aşı konusunda ne kadar duyarlı olduğunun farkındayız. Ancak gördüğümüz kadarıyla aşıya ön yargı ile yaklaşan vatandaşlarımız da var. Üniversitemiz Sağlık Bilimleri öğretim elemanlarımızla  yürüttüğümüz bu çalışma neticesinde ön yargıları ortadan kaldırmayı ve bunun neticesinde de aşıya karşı bir duyarlılık oluşturmayı hedefliyoruz. İlimizde maske, mesafe, hijyen kurallarına uymanın yanı sıra  aşılanma oranını da arttırmak için Osmaniye Valiliği’nin aşı teşvik çalışmalarına destek oluyor, bu amaçla  şehrimizin en işlek noktalarında aşı  bilgilendirme stantları kuruyor ve önümüzdeki günlerde de şehrimizin birçok noktasında yer alan bilbordlara Covid-19 ile mücadelede aşının önemine ilişkin  Sağlık Bilimleri Fakültemiz tarafından hazırlanan çeşitli  kamu spotlarımızı   asacağız. Ülkemizin ve ilimizin sağlık mücadelesine destek olmaya devam  edeceğiz.” dedi. (OKÜ Basın )

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.