Genel

Okul çağındaki çocuklar okuldan hırsızlık yaptı!

Osmaniye’de bir okuldan hırsızlık olayı meydana geldi. Yakalanan şahısların ise okul çağındaki çocuklar olması ve rahat tavırları dikkat çekti. Ayrıca şahısların çeşitli suçlardan birçok kaydı olduğu öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre; 09.09.2021 tarihinde Eyüp Sultan Mahallesinde meydana gelen hırsızlık olayı üzerine çalışma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, okulun güvenlik kameralarından izledikleri görüntülerden şüphelileri kısa sürede tespit etti. Şüphelilerin daha önceden 30 adet kaydı bulunan 16 yaşındaki M.C. G. ve daha önceden 34 adet çeşitli suçlara karışan yine 16 yaşındaki B.K. isimli şahıs olduğu görüldü. Şüphelilerden M.C.G. fiziki takip sonucu kısa sürede yakalanıp gözaltına alındı. Şüpheli hakkında adli tahkikat başlatıldı.

Bu arada izlenen güvenlik kamerası görüntülerinde hırsızların rahat tavırları pes dedirtti. Şahısların okul içinde musluktan su içtikleri, kantininden bisküvi yedikleri, ardından çaldıkları 1 adet laptop ve 1600 TL para ile okuldan ayrıldıkları görüldü.

Ali Celal KAYMAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.