Eğitim

OKULLARDA KANUNSUZ ŞEKİLDE ÇALIŞIYORLAR”

Türk PDR Derneği Osmaniye İl Temsilciliği; özel okul, özel öğretim kursu, kişisel gelişim kursu gibi faaliyet gösteren eğitim merkezlerinde rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerinin ilgili mevzuata uygun şekilde yerine getirilmesi için kamuoyuna bir bildiri yayınladı.

Türk PDR Derneği Osmaniye İl Temsilcisi Mustafa Kızıltan, Osmaniye’de bazı özel okul ve özel öğretim kurslarının okul rehberlik ve psikolojik danışma servislerinde Rehberlik ve Psikolojik Danışma lisans programı mezunu olmayan, çeşitli branşlardan mezun kişilerin kanunsuz şekilde çalıştığını belirtti.

Bunun yanında bazı okullarda ise Milli Eğitim Bakanlığı Okul Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Yönetmeliğine aykırı şekilde davranılarak “okul psikoloğu, sosyoloğu” gibi sahte unvanların kullanıldığını söyledi.

 Kızıltan, Osmaniye’de eğitim öğretim faaliyetleri yürüten bu kurumların Türk PDR Derneği tarafından tespit edildiğini ve ilgili devlet kurumlarına gerekli bildirimlerin yapılacağını ifade etti.

Rufi TOPAL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.