Genel

Okulların genel işleyişine ilişkin gündem maddeleri Görüşüldü!

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı İlçe Milli Eğitim Müdürler Kurulu Toplantısı yapıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak başkanlığında İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Odasında yapılan toplantı, okulların genel işleyişine ilişkin gündem maddeleriyle başladı.

Maarif Müfettişleri Koordinatörü Fevzi Şişik, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ile İl Milli Eğitim Şube Müdürlerinin katıldığı toplantıda; Pandemi gibi olağanüstü durumlarda alınacak tedbirler, Risk yönetiminin değerlendirilmesi, Okul öncesinde okullaşma oranının artırılmasına ilişkin işlemler, “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak Projesi” ve diğer faaliyetlerin iş ve işlemleri görüşüldü.

İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak toplantıda yaptığı konuşmada “İlimiz genelindeki tüm eğitim kurumlarımızda güvenle eğitim öğretime devam ediyoruz. Geleceğe emin adımlarla, güçlü bir şekilde evlatlarımızı birlikte hazırlamak, konforlu ve güvenli bir eğitim hayatını onlara sunma bilinciyle, Bakanlığımız tarafından başlatılan ve Kültür Turizm Bakanlığınca desteklenen Kütüphanesiz Okul Kalmayacak Projesi’nin ilimizdeki ayağını sürdüreceğiz. Ayrıca okul öncesi eğitim çağı nüfusu dikkate alınarak, daha fazla çocuğun okul öncesi eğitim imkânlarından yararlandırılmasını sağlayacağız. Bu vesile ile  toplantımızın ilimiz eğitimi için hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi. Toplantı, dilek ve temenniler ile sona erdi.

Ali Celal KAYMAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.