Genel

OKÜ’LÜLER  KELDAZ’A  YÜRÜDÜ

Adımlarını zirve için atan öğrencilerimiz, eğlenceli bir deneyim yaşarken gelecek nesillere daha sağlıklı bir çevre bırakma konusundaki kararlılıklarını göstermiş oldu. Zirveye ulaşan öğrencilerimiz, Türk bayrağı açarak fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.

ZORKUN YAYLASI

Çam, sedir, köknar ağaçları içindeki yayla 1650 metre rakımında olup yaz mevsiminde nüfusu 80 bine kadar ulaşmaktadır.

Ormanlık alan içerisine kurulmuş olan Zorkun Yaylası’nda, konaklama tesisi bulunmamakla beraber kamp alanları ve sosyal tesisler mevcuttur. Yaylada ahşap yayla evlerinin yanında çok değişik mimari tarzda yapılmış villalar ve diğer evlere rastlamak mümkündür. Halkın yoğun olarak rağbet ettiği yaylada; bakkallar, kır kahveleri ve lokantaları, kasap, manav ve fırın bulunmakta olup yaz aylarında seyyar sağlık ocağı ile jandarma karakolu görev yapmaktadır.  Kaynak: Osmaniye İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Osmaniye  Korkut Ata Üniversitesi  Beden Eğitimi ve Spor Bölümü öğrencileri, Zorkun  Yaylası nın zirvesinde bulunan  Keldaz’a zirve yürüyüşü yaparak biyolojik çeşitliliğin önemini vurguladı.

OKÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü öğrencilerimiz, Zorkun Keldaz’a zirve yürüyüşü gerçekleştirdi.

 Doğayla iç içe olma ve çevresel farkındalık kazanma amacıyla düzenlenen etkinlikte, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü görevlilerince, öğrencilerimize biyolojik çeşitlilik ve korunan alanlarla ilgili bilgilendirme yapıldı.

Adımlarını zirve için atan öğrencilerimiz, eğlenceli bir deneyim yaşarken gelecek nesillere daha sağlıklı bir çevre bırakma konusundaki kararlılıklarını göstermiş oldu.

 Zirveye ulaşan öğrencilerimiz, Türk bayrağı açarak fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.

OKÜ basın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.