Genel

OKÜ’YE TIP FAKÜLTESİ KURULMASI İSTEMİ

Rektör Prof. Dr. Turgay Uzun, Tıp Fakültesi kurulmasına yönelik bir takım çalışmalar ve görüşmeler yaptık ve sonuçta yapabileceğimiz kanaatine varınca bizde cesaret ettik ve hazırlanan dosyamızı Üniversitemiz Senatosundan geçirdik. Böylece Tıp Fakültesi kurulmasına ilişkin Yükseköğretim Kurulu Başkanlığımıza dosyamızı gönderdik. Dosyamız inşallah YÖK’ten de olumlu cevap alır ve Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi olarak Tıp Fakültemize  sahip oluruz” dedi.

Osmaniye  Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, Osmaniye’nin yerel radyolarından Radyo Gönül’de canlı yayına katıldı ve Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi’ne dair sorulara cevaplar verdi. 

Radyo Gönül’de Osman Turunç’un hazırlayıp sunduğu Bugün Kiminleyiz programında konuşan Rektör Prof. Dr. Turgay Uzun, OKÜ’de tıp fakültesi kurulmasına yönelik açıklamada bulundu. 

Rektör Prof. Dr. Turgay Uzun, Tıp Fakültesi kurulmasına yönelik bir takım çalışmalar ve görüşmeler yaptık ve sonuçta yapabileceğimiz kanaatine varınca bizde cesaret ettik ve hazırlanan dosyamızı Üniversitemiz Senatosundan geçirdik. Böylece Tıp Fakültesi kurulmasına ilişkin Yükseköğretim Kurulu Başkanlığımıza dosyamızı gönderdik. Dosyamız inşallah YÖK’ten de olumlu cevap alır ve Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi olarak Tıp Fakültemize  sahip oluruz. Bu konuda başta Sayın Valimiz Dr. Erdinç Yılmaz olmak üzere saygıdeğer milletvekillerimiz Mücahit Durmuşoğlu ve İsmail Kaya’ya teşekkür ediyorum. Şunu söyleyebilirim şehrimizin yöneticileri de bu amaca önemli katkılarda bulundular. Zaten bu sadece Bizim yapacağımız bir iş değil oldukça da zor bir iş bu konuyu ancak birlikte başarabiliriz. İnşallah ilimiz için olumlu olacak. Üniversitemize Tıp Fakültesi nasip olursa biz de bununla gurur duyarız. ” diye konuştu.
 
Üniversitemizin öğrencilerimize sunduğu  sosyal ve sportif  olanaklardan,   güçlü akademik kadrosundan,  bilimsel çalışmalarından, yoğunlaştığı hedef ve projelerinden de bahseden ve yeni tercih döneminde aday öğrencilerimizi Üniversitemizi tercih etmeye davet eden Rektör Prof. Dr. Turgay Uzun, programın sonunda canlı yayın fırsatı verdikleri için program sunucusu Osman Turunç’a, Radyo Gönül Yönetim Kurulu Başkanı Muhammed Kırlar’a, yöneticilerine ve programcılarına teşekkür etti.

Hasan KILIÇ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.