Genel

ORTAOKULDA “ŞEHİT EREN BÜLBÜL KÜTÜPHANESİ” AÇILDI

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde Cevdetpaşa Otaokulu öğretmen ve öğrencileri yaptıkları kütüphaneye, Trabzon’un Maçka ilçesinde bölücü terör örgütü mensuplarınca şehit edilen Eren Bülbül’ün ismini verdi.

Kadirli Cevdetapaşa Ortaokulu öğretmeni Ahmet Çiçek, okul idarecileri, öğrencileri ve hayırseverlerin katkısıyla 2 ay süren bir çalışma gerçekleştirildi.

Bu sürede kütüphane için sosyal medya üzerinden kitap bağışı çağrısında bulunan öğretmenler, kütüphanenin kurulacağı yerde tadilat ve boya yaptı.

Türkiye’nin birçok yerinden yaklaşık 2 bin kitap bağışında bulunulan kütüphane, öğrenciler ve telefondan görüntülü olarak bağlanan Şehit Eren Bülbül’ün annesi Ayşe Bülbül’ün katılımıyla açılışı gerçekleştirildi.

Öğretmen Ahmet Çiçek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bülbül’ün ailesinin izni ve hayırseverlerin katkısıyla Şehit Eren Bülbül’ün adını okulda yaşatacaklarını söyledi.

Kütüphanenin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür eden Çiçek, “Yaz boyunca çalışarak kütüphanemizi hazırladık. Sosyal medya üzerinde yaptığımız çağrıya Türkiye’nin her yerinden kolilerce kitap geldi. Öğrencilerimizin kullanımına açtık. Şehidimiz, kardeşimiz Eren Bülbül’n adını burada yaşatacağımız için ve yeni Eren’ler yetiştireceğimiz için çok mutluyuz.” dedi.

-“Eren abimizin adının kitaplarla yaşatacağız”

Öğrencilerden Nida Küçükkaplan, “Çok mutluyum. Eren abimizin yerine bizler geleceğiz. O’nun adını kalbimizde yaşatıyoruz. Kitapların çocuklara vereceği faydaların çok büyük olduğunu düşünüyorum. Eren abimizin yarım kalan eğitim hayatını bizler tamamlayacak, adını kitaplarla yaşatacağız.” ifadelerini kullandı. 

Öğrencilerden Mehmet Turan Çiçek ise “Eren Bülbül, abimiz daha gencecik yaşta Trabzon’da şehit oldu. Sadece Trabzon’un değil Türkiye’nin evladı oldu. Bizlerinde abisi. Biz onun fedakarlıklarını ve vatanseverliğini unutmayıp çok okuyup ona olan borcumuzu ödeyeceğiz. İyi ki varsın Eren abi.” dedi.

Açılışa telefon ile görüntülü olarak bağlanan Şehit Eren Bülbül’ün annesi Ayşe Bülbül ise “Benim Eren’im tüm Türkiye’nin evladı oldu. Mutluyum, huzurluyum. Kütüphanenin baş köşesinde benim yavrum Eren’im var. İnşallah o öğrenciler de benim evladım gibi vatana millete hayırlı evlatlar olurlar. Eren’imin hayalleri vardı. İnşallah sizin öğrencileriniz hayallerini kavuşur. Benim yavrumu unutmadığınız, canlandırdığınız ve yaşatacağınız için çok mutlu oldum. Allah’ım size bitmeyen ömürler versin. Kütüphanenin açılmasında katkı veren herkesten Allah razı olsun.” diye konuştu.        Menderes ÖZAT

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.