Genel

Osmaniye 19 Mavi İl arasında yer aldı!

Pandemi döneminde birçok başarılara imza atan Osmaniye, aşıda da başarılı oldu. Osmaniye aşılamada en yüksek ilk 10 il arasında yer aldı.

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Kovid-19’la mücadele kapsamında ülke genelinde uygulanan toplam aşı miktarının 110 milyon dozu geçtiği ifade edildi. Ülkemizde son 24 saatin verileriyle birlikte sürecin başlangıcından beri yapılan toplam aşı sayısı 110 milyon 705 bin 417 oldu. Ancak uzmanlar bunun hâlâ toplum bağışıklığının sağlanması için yeterli bir oran olmadığı görüşündeler. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarında iki doz aşı için vatandaşları teşvik etmeye çalıştı ve şu ifadelere yer verdi: “Covid-19’a karşı ikinci doz aşı oranı Artvin, Sinop ve Bilecik’te de yüzde 75’i geçti. Böylece MAVİ il sayımız 19’a ulaştı. Hepimizin lehine sonuçlar için ikinci doz aşı oranında yarışalım!”

Bu arada aşılamada yüzde 75 barajını aşan Osmaniye, 19 il arasında 10. Sırada yer aldı. Osmaniye Aşı Haritası’nda da Mavi renkli iller arasında yer aldı.

Güncel vaka sayıları ile ilgili açıklama da yapan Bakan Koca, “Yeni vaka sayımız 28.873. Can kaybımız 210. Tedbirleri toplum olarak birlikte ve düzenli şekilde uygulamadığımız gerçeğiyle karşı karşıyayız. Yer yer küçük düşüşler oluyor ama bu düşüşler istikrar göstermiyor. Sonbahar şartlarında daha dikkatli olmalı, aşılarımızı yaptırmalıyız” diye konuşarak aşının önemini vurguladı.

Ali Celal KAYMAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.