Genel

OSMANİYE AİLE DANIŞMA MERKEZİ DEPREMZEDELERE HİZMET VERECEK

Konteyner kentte açılışı yapılan Aile Danışma Merkezi ile depremzedelere sağlanacak psikososyal desteğin önemine değinen OKÜ  Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, ‘‘’Bu tür afetlerde, bireylerin veya ailelerin yalnızca fiziksel ihtiyaçlarının karşılanması yeterli değildir. Ruhsal olarak da destek sağlanması gerekmektedir” dedi.

6 Şubat Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerden etkilenen Osmaniye’deki afetzedelere psikososyal destek sağlamak amacıyla üniversitemiz tarafından koordine edilen Aile Danışma Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi.

Osmaniye  Korkut Ata Üniversitesi  tarafından Osmaniye konteyner kente kurulan Aile Danışma Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi. Aile Danışma Merkezi’nin açılışına; üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, Osmaniye Vali Yardımcısı Hakan Yavuz Erdoğan, üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alparslan Dayangaç, Osmaniye Konteyner Kent Müdürü Oktay Deniz, OKÜ Sosyal Hizmet Bölümü öğretim elemanları ve çok sayıda uzman katıldı.   

Konteyner kentte kurulan Aile Danışma Merkezi kapsamında ailelere ve bireylere, aile danışmanlığı, bireysel danışmanlık, psikososyal destek ve rehberlik hizmetlerinin verilmesi planlanıyor.

Konteyner kentte açılışı yapılan Aile Danışma Merkezi ile depremzedelere sağlanacak psikososyal desteğin önemine değinen Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, ‘‘’Bu tür afetlerde, bireylerin veya ailelerin yalnızca fiziksel ihtiyaçlarının karşılanması yeterli değildir. Ruhsal olarak da destek sağlanması gerekmektedir.

Aile Danışma Merkezi, afetzedelerin psikolojik olarak güçlenmelerinin yanı sıra aile ve toplum düzeyinde ilişkilerin yeniden kurulması ve geliştirilmesi, etkilenenlerin normal yaşamlarına geri dönmesi sürecinde kendi kapasitelerini fark etmeleri ve güçlenmelerinin sağlanması, toplumda gelecekte ortaya çıkması muhtemel afet ve acil durumlarla başa çıkma, iyileşme, toparlanma becerilerinin artırılmasına yardımcı olacaktır.’’ dedi.

OKÜ  Basın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.