Genel

Osmaniye Ak Parti Milletvekili İsmail Kaya’dan 15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü mesajı

Osmaniye Ak Parti Milletvekili İsmail Kaya Dünya Kadın Çifçiler Günü sebebiyle basın bülteni yayınladı. Kaya açıklamasında,

Kadınlarımız hayatın her alanında, evde, işte, tarlada varlık  gösteriyor . Yaptıkları işlerle, başarılarıyla gurur duyduğumuz  nice  kadınımız var. Öyle ki, vatan savunmasında dahi ön saflarda yerlerini alıyorlar.

Her ne kadar bugün ‘çalışan kadın’ tanımı yaygın şekilde kullanılsa da, aslında tarihimizde kadın söz konusu olduğunda çalışan-çalışmayan ayrımı hiç olmamıştır. Kadın her zaman üretim hayatının içinde bulunmuş, ailesinin yüküne omuz vermiştir. Bugün de şehir hayatında olduğu gibi kırsal alanda da, kadınlarımız el emekleri ve alın terleriyle yaşamın zorluklarını paylaşmaktadır.

Girişimcilik dendiğinde akla hep şehir ortamı gelir. Oysa girişimcilik, kırsal alanda yaşayan kadınlarımız için de geçerli bir sıfattır.

Tarımın değişik alanlarında faaliyet gösteren, yenilikçi, kaynakları etkin ve verimli kullanan, bulunduğu çevreye rol model olan kadınlar, gelecek  adına umudumuzu artırıyor. Kadın elinin değdiği her iş, değer kazanıp bereketleniyor. Şu bir gerçek ki, kadınlar yaptıkları işe yüreklerini koyuyorlar. Tarım gibi ülkemizin önemli konularından birinde kadın çalışkanlığının ayrıca çok  değerli olduğuna  inanıyorum.

Kadının alın teri, toprak için de bereketin kaynağıdır. Toprak  cömerttir, asla geri çevirmez, aldığının fazlasını verir.

Toprağın emektarı kadınlarımızı yürekten kutluyorum. Çalışkanlıkları, gayretleri ve girişimci özellikleriyle umudumuzu besliyorlar. Türkiye’nin geleceğine  büyük yatırım yapıyorlar. Bilgi ve becerilerini  geliştirme, tarımsal ürünleri markalaştırma yolunda gücümüze güç katıyorlar.

Her zaman yanlarında  olacağımız, her koşulda destekleyeceğimiz,  üretimimizin, kendi kendimize yeter olabilmenin teminatı olan, toprak dostu kadın çiftçilerimiz ve tüm çiftçilerimizin 15 Ekim Kadın Çiftçiler- Dünya Çiftçiler Günü‘nü tebrik ediyorum. El ele vererek ülkemizi tarımda en ileriye taşımayı sürdüreceğiz.” İfadelerinde bulundu.

Hasan KILIÇ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.